16°

погода у Рівному

80 млн грн аліментів отримали 18 тисяч дітей в 2018 році

Завдяки тому, що на неплатників аліментів тепер можна накладати обмеження, у 2018 році було стягнено 79,9 млн грн аліментів на користь 18 тисяч дітей. Про це повідомила начальник Головного територіального
управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук під час прес-конференції 11 січня.

– Досягти таких результатів вдалося завдяки запровадженню нових інструментів впливу на боржників. Зокрема, 6 лютого минулого року набув чинності розроблений Мін’юстом Закон №7277 #ЧужихДітейНеБуває щодо посилення відповідальності злісних неплатників аліментів. То ж тепер державні виконавці можуть тимчасово обмежити боржника, який має борг хоча б за чотири місяці, у праві виїзду за кордон, праві керувати автомобілем, праві використовувати зброю, а також полювати до повної ліквідації заборгованості. Запровадили новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, оплата за які іде на погашення боргу дитині, – нагадує Оксана Сальчук і додає. – Але Міністерство юстиції на цьому не зупинилось і розробило другий пакет законів, які вступили в силу з 29 серпня 2018 року. Серед новел було збільшення рекомендованої мінімальної суми виплат на дитину до рівня прожиткового мінімуму; запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу; запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників; збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин; адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних робіт, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт; необхідність для претендентів на керівні державні посади надавати довідку про відсутність боргу та можливість звільнення з держслужби неплатників, які забули про своїх дітей більше, ніж на 12 місяців та інші. Завдяки запровадженим дієвим заходам впливу ми отримали реальні результати. Діти змогли отримати допомогу, яку не бачили роками. У зв’язку із застосуванням до боржників новацій обох пакетів Законів #ЧужихДітейНеБуває у 2018 році стягнули 37,3 млн грн аліментів.

Серед лідерів із стягнення аліментів – Рівненський міський відділ ДВС (14, 6 млн грн), Варашський міський відділ ДВС (12, 2 млн грн), Костопільський (6, 2 млн грн), Здолбунівський (5, 7 млн грн) та Березнівський (5, 4 млн грн) районні відділи ДВС.

За її словами, переважна більшість платників аліментів – чоловіки. Таких в області у минулому році налічувалося 17,8 тисяч. А от щодо жінок, то на виконанні перебувало тільки 237 рішень про стягнення аліментів на утримання дітей з матерів.

Державні виконавці винесли 5326 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Також видано 113 довідок про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України. 175 боржників перебувають у розшуку.

На Рівненщині винесено 633 постанови про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 377 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років, та 822 постанови про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки. 42 боржники сплатили 424 тис. грн штрафів за борги з аліментів.

Складено 656 протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1, 2 статті 183-1 КУпАП, з яких направлено до суду 594. Суди винесли 135 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. На початок року боржники відбули суспільно-корисні роботи по 25 протоколах. Ще 17 неплатників аліментів продовжують працювати на суспільно-корисних роботах. Більше 56 тисяч гривень аліментів вдалося стягнути на користь дітей завдяки відпрацьованим «горе-батьками» годинам.

– Всі ці заходи впливу стимулюють боржників ліквідовувати заборгованість. Є багато прикладів сплати боргів з аліментів на суми у сто, шістдесят, дев’яносто тисяч гривень за один раз. Стягнення на користь дітей, які живуть в неповних сім’ях, заборгованості зі сплати аліментів – це наш пріоритетний напрям роботи. І ми продовжуємо цю роботу, – зазначає Оксана Сальчук.

У 2018 році повернули 49,2 млн грн боргу із зарплати

У 2018 році органи державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області стягнули з недобросовісних роботодавців 49,2 млн грн заборгованості по заробітній платі. Про це
повідомив заступник начальника ГТУЮ у Рівненській області-начальник Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Рівненській області Вячеслав Бедикайло.

– Ми робимо максимально можливе для того, щоб ліквідувати заборгованість підприємств по заробітній платі перед їхніми працівниками. На початку 2018 року у нас на виконанні перебувало 7132 виконавчих документів про стягнення заробітної плати на суму у 74,7 млн грн. З них за рік ми завершили 5273, стягнувши 49,2 млн грн боргу. Тобто виконали майже 74% виконавчих документів про стягнення заробітної плати. Це дуже гарний показник навіть на всеукраїнському рівні, – наголошує Вячеслав Бедикайло. – Для прикладу лише у грудні вдалося стягнути заборговану зарплату у 291 тисячу гривень із ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод», 49 тисяч гривень боргу із зарплати із ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне», 14,5 тисяч гривень – із ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» у Костопільському районі. Сім тисяч гривень повернув своїм працівникам ГТзОВ «Рівнешляхбуд» та 18,6 тисяч гривень – КП «Міське будинкоуправління», що у Здолбунові. Активна робота триває й з найбільшим боржником області – ПАТ «Рівнеазот». Минулоріч в результаті вжитих заходів державними виконавцями Рівненського міського відділу ДВС з підприємства стягнуто 32,5 млн грн.

Станом на 1 січня на Рівненщині борг підприємств перед співробітниками
становив 25,3 млн грн. Серед найбільших боржників – ПАТ «Рівнеазот» із сумою боргу 16,8 млн грн, ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» – 6, 2 млн грн, ДП «Проектно-вишукувальний інститут «Рівнедіпроводгосп» – 841 995 тисяч гривень. Загалом на початок року в області нараховувалось шість підприємств-боржників. А на виконанні в органах державної виконавчої служби перебувало 1859 виконавчих документів про стягнення заробітної плати.

Нагадаємо, що кампанія з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати стартувала 2 квітня 2018 року. На Рівненщині працює штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Також діють мобільні групи для ліквідації заборгованості із виплати зарплати. Крім того, Мін’юст запустив також публічний електронний реєстр підприємств-боржників із виплати зарплат https://erb.minjust.gov.ua.

Повідомляє головне територіальне управління юстиції у Рівненській області.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp