ГПУ передасть іншим правоохоронним органам понад сто справ про злочини під час Революції гідності | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
22-11-2019  17:15
ГПУ передасть іншим правоохоронним органам понад сто справ про злочини під час Революції гідності
Джерело: Уніан

ДБР передадуть 50 кримінальних проваджень, НАБУ – 43, решта – Нацполіції, СБУ і Державній податковій службі.


Генеральна прокуратура України / REUTERS

Генеральна прокуратура скерує до органів досудового розслідування 114 справ про злочини під час Революції гідності. Про це повідомили у Відділі зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури. «У зв’язку із закінченням строку повноважень досудового розслідування органами прокуратури 114 проваджень щодо злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 рр., будуть скеровані до органів досудового розслідування», – йдеться у повідомленні. Так, Державному бюро розслідувань будуть передані 50 кримінальних проваджень, Національному антикорупційному бюро – 43. Решта справ передадуть до органів Національної поліції, Служби безпеки і Державної податкової служби.

У ГПУ наголошують, поки не завершиться передача матеріалів справ до відповідних органів, прокурори спеціально створеного департаменту процесуального керівництва в цих кримінальних провадженнях зможуть проводити невідкладні процесуальні дії для розслідування. Як повідомляв УНІАН, з 20 листопада прокуратура втратила повноваження розслідувати кримінальні провадження, тому всі справи щодо злочинів проти активістів Революції гідності мають бути передані до органів досудового розслідування, зокрема, до Держбюро розслідувань. Нині у ГПУ здійснюється інвентаризація цих справ. 18 листопада директор ДБР Роман Труба повідомив, що в Бюро створено підрозділ з розслідування злочинів, вчинених під час Майдану. Загалом у цьому підрозділі працюватимуть близько 50 слідчих.


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
23C°
2м/с