4°

Куди звертатися у Рівному, якщо ви хворі і це не коронавірус?

Джерело: Вісті Рівненщини

Із початку введення обмежувальних заходів з 18 березня у зв’язку з протидією поширення коронавірусу у Рівному у медичних закладах обмежили роботу деяких лікарів. Насамперед це стосується вузьких спеціалістів та планових операцій. Надаватимуть лише невідкладну медичну допомогу.

Проте у допомозі пацієнтам не відмовлятимуть, каже начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів.

  • Ургенція у нас працює у всіх наших закладах охорони здоров’я. Тобто первинка як працювала, так і працює. Сімейні лікарі ніяких обмежень не мають. Обмеження стосуються стаціонарів, тобто планова госпіталізація зараз припинена. Ті пацієнти, які лікувались, доліковуються та виписуються планово. Залишається тільки ургентна госпіталізація, тобто ті стани, які загрожують життю людини. Крім того обмежений амбулаторний прийом вузькими спеціалістами. Тобто в разі потреби, якщо сімейний лікар направляє, то вузький спеціаліст буде дивитись. Система працює. Різкого збільшення спеціалістів на амбулаторній службі не стало. Навпаки їх менше стало, – каже Віктор Іськів.

  • Разом з тим, спеціалісти вузької спеціальності, наприклад, невропатологи, окулісти, вони є, ходяться на роботу. Але їхній прийом різко обмежений, тому що потрібно виключити тісні контакти пацієнтів. Ідея полягає в тому, щоб люди з групи ризики – це 60+, менше контактували, адже вони перші – під ударом корона вірусної інспекції, – додає Віктор Іськів.

У перші чергу, наголошує Віктор Іськів, в разі виникнення будь-яких проблем зі здоров’ям, людина має звернутися до свого сімейного лікаря, який і вирішить, чи є доцільність направляти пацієнта до вузького спеціаліста.

Як на час карантину працює діагностичний центр?

Як зазначено на сайті закладу, серед обмежувальних заходів, які було вжито: перевірка пацієнтів при вході за допомогою безконтактного термометра, обмеження планового прийому вузьких спеціалістів, планових апаратних обстежень та лабораторних досліджень, а також роботи фізіотерапевтичних кабінетів, припинення прийому здорових осіб, проведення профілактичних оглядів, заборона відвідування пацієнтів у стаціонарі.

Проте головний лікар Рівненського діагностичного центру ім. В. Поліщука Роман Шустик також підтверджує, що у разі звернень необхідну допомогу нададуть будь-якому пацієнту.

  • Ми обстежуємо пацієнтів, які до нас звертаються, якщо у них немає температури. Але просимо, щоб було направлення від сімейного лікаря. Але якщо людини приїхала з району області, ми її також приймемо, надамо допомогу. Якщо потрібна стаціонарна допомога, то ми її тоді скеровуємо, згідно алгоритму, туди, де їй нададуть кваліфіковану допомогу – міська, обласна лікарня, шкірвендиспансер, міський, обласний пологовий. Якщо є температура, то у нас є алгоритм, як діяти – повідомляється, «швидка», черговий терапевт, окремо виділено на першому поверсі приміщення під ізоляційну палату, – каже Роман Шустик.

  • Ми зобов’язані надати допомогу людині, яка до нас звернулася. Якщо бачимо, що стан не загрожує життю, то вона направляється на амбулаторне лікування. Якщо ж навпаки – то скеровуємо у той лікувальний заклад, який необхідний, – підсумовує він.

У той же час в інтерв’ю Цензор.НЕТ в.о. голови Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан розповіла:

З огляду на досвід інших країн, ми рекомендуємо переходити на телекомунікаційний зв’язок. Якщо людині зле, вона має дзвонити лікареві первинки і чекати його рекомендацій. І може бути набагато більшої шкоди, якщо людина сама піде в лікарню, тому що без особливої ??потреби краще не залишати квартиру, – зазначила Мовчан.

За її словами, в разі якщо людині знадобиться здати аналізи, з 1 квітня направлення на них можна буде отримати дистанційно.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp