12°

Меню Клопотенка: як рівненські школи змінюють харчування учнів

Паста болоньєзе та курячі наґетси, менше солі та більше фруктів – це страви з меню оновлених нормативів харчування за збірником кулінарного експерта Євгена Клопотенка. На Рівненщині 60% шкіл уже перешли на це харчування.

З 1-го вересня їх мають ввести й в решті закладів загальної середньої освіти. Заступниця начальника обласного управління освіти Марина Пашковська Суспільному розповіла, що перехід передбачає оновлення обладнання харчоблоків, але з цим, наразі, є затримка.

Годувати учнів за рекомендаціями Євгена Клопотенка у рівненській спеціалізованій школі “Центр надії” почали з лютого 2019-го року. У 2018-му році у закладі облаштували нову їдальню та харчоблок.

“Ми вирішили, що нам буде нескладно з нашим пароконвектоматом та іншим обладнанням дотримуватися цього рецептурного збірника. По примірному меню, яке у нас було до цього часу. У нас було передбачено щадне, дієтичне харчування для діток”, – розповідає директорка спецшколи “Центр надії” Олена Шенкнехт.

Склавши меню за кулінарними рекомендаціями Євгена Клопотенка, у “Центрі надії” почали годувати майже ресторанні страви. Підприємиця Вікторія Оленюк, яка організовує харчування, каже, що від цього вартість не зросла. Наприклад, сьогодні вартість сніданку становить від 20 до 25 гривень. А от кількість солі та цукру зменшили вдвічі.Харчування в школа

“Ми зменшили кількість солі, кількість цукру, жирів – нічого у нас не обсмажується. Збільшили кількість овочів і фруктів, у нас у вільному продажу є завжди фрукти: яблука, банани, мандарини. У нас є два-три види салатів, діти можуть підходити брати”, – зазначає Вікторія Оленюк.Харчування в школа

Буває й таке, що школярі пишуть в меню, що їм приготувати наступного дня.Харчування в школа

“Тут дають такі надзвичайні страви, які я навіть вдома не їла. Я вперше дізналася, що існують такі гарніри, як арнаутка, кус-кус, булгур”, – розповідає десятикласниця спецшколи “Центр надії” Мар’яна Свердлюк.

Харчування в школаСуспільне Рівне

“Я просто неймовірний фанат борщу, тут він дуже солодкий, дуже смачний, також, дуже добрий пастуший пиріг. Гречка і курка дійсно можуть бути дуже смачними. А ще нас часто балують, наприклад, пастою болоньєзе або оладками щопонеділка – ми чекаємо понеділки більше ніж інші дні тижня”, – ділиться враженнями десятикласник спецшколи “Центр надії” Тарас Тарасун.Харчування в школа

Нині на Рівненщині 60% шкіл перейшли на оновленні нормативи харчування учнів.Школи Рівненщини переходять на меню за кулінарним збірником Євгена Клопотенка

“На жаль, не всі харчоблоки закладів освіти мають таке обладнання. Це обладнання високотехнологічне, для того, щоб готувати страви на пару. Власне, це є однією з перешкод, чому так швидко не всі заклади переходять на приготування страв за рецептами Євгена Клопотенка. Хоча, минулого року було значне оновлення харчоблоків у закладах освіти й в цьому році ця робота буде продовжена”, – розповідає заступниця начальника обласного управління освіти Марина Пашковська.

Загалом у школах Рівненщини харчують 80% учнів, понад третина – діти пільгових категорій, яких харчують за гроші з державного бюджету.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp