9°

На медицину в Рівненській області чекає оптимізація

Оптимізація тієї мережі медичних комунальних підприємств, що існує нині, дасть змогу поліпшити ситуацію у медичній галузі області. Адже наразі вона є доволі складною.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, як повідомляється на сайті Рівненської обласної ради.

Можливість оптимізації існуючої мережі медичних комунальних підприємств, установ та закладів депутати розпочали обговорювати ще під час бюджетних слухань, які відбулися нещодавно.

Наразі не всі обласні медустанови  мають змогу покрити свої видатки за рахунок тих контрактів, які укладаються з НСЗУ. Особливо критичною є ситуація у закладах, які надають допомогу пацієнтам з хронічними розладами психічного здоров’я, зазначив директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської облдержадміністрації Олег Вівсяник. З трьох медпідприємств такого спрямування найскладнішою є ситуація в КП “Острозька обласна психіатрична лікарня”.

Якщо не ухвалювати негайних виважених рішень, то через критичне недофінансування за пакетами НСЗУ станом на кінець року ми можемо вийти з недофінансуванням заробітної плати у цьому закладі на понад 15 млн грн. Тому, порадившись з фахівцями медичної сфери та фінансистами, ми зрозуміли, що уже зараз потрібно розпочинати процес реорганізації, або ж проводити скорочення тамтешніх медпрацівників. Лише так ми зможемо зберегти надання цієї послуги, – зауважив Олег Вівсяник.

Такі проблеми виникли не сьогодні, а були прогнозованими ще два роки тому. Тому варто було готуватися до суворого контролю за наданням послуг з боку НСЗУ, а також до конкуренції, виникнення якої було неминучим, зазначають члени постійної комісії.

На сьогодні в області багато приміщень, де діють КП, і комунальні послуги в яких фінансуються з обласного бюджету. Просто об’єднавши структурні підрозділи, проблему вирішити не вдасться, зазначають члени комісії, наразі в пріоритеті – ефективне використання цих приміщень.

Після обговорення члени комісії вирішили рекомендувати Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської облдержадміністрації до 10 серпня надати пропозиції щодо стратегічного розвитку кожного комунального медпідприємства та вирішення проблемних питань, які вже існують. Також вирішено створити робочу групу яка детально розглядатиме ці пропозиції. Розгляд цих пропозицій буде винесено на наступне засідання комісії, яке заплановано на 13 серпня.

Тим часом у деяких комунальних установах вже усвідомлюють неминучість реорганізації. Зокрема не заперечують проти цього у КП “Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер” за умови, якщо це допоможе зберегти шкірно-венерологічну службу та професійні кадри. Попри те, що на сьогодні заборгованість на підприємстві не накопичується, до кінця 2021 року на оплату праці, придбання лікарських засобів та медичних виробів потрібно 2,7 млн грн, стверджує керівник КП Наталія Маняк.

Натомість у КП “Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” оптимізація відбувається вже зараз. Члени комісії внесли відповідні зміни до штатного розпису, що дасть змогу уникнути заборгованості із заробітною платнею. Йдеться про масштабні скорочення.

Під час засідання комісії депутати також погодили звіти керівників низки медичних комунальних закладів про результати фінансово-господарської діяльності.

Під час розгляду питання щодо звернення комунального підприємства “Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені В. Поліщука” щодо погодження звіту керівника про результати фінансово-господарської діяльності комісія вирішила відкласти питання до наступного засідання.

Загалом під час засідання комісії депутати обговорили два десятки питань порядку денного.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp