20°

Понад 3000 протоколів склали поліцейські за вчинення домашнього насильства

Джерело: Новини по-рівненськи

Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» впроваджений комплексний підхід у боротьбі з домашнім насильством.

Як відомо, законом чітко визначене коло осіб, на яких поширюється дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству, незалежно від факту їх спільного проживання.

До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, передбачених законом відносяться: терміновий заборонний та обмежувальний приписи стосовно кривдника; взяття його на профілактичний облік та проведення з кривдником профілактичної роботи; направлення кривдника на проходження програми для кривдників.
Цьогоріч поліцейські Рівненської області винесли 419 термінових заборонних приписів.

Відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування передбачена статтею 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає покарання у вигляді накладення штрафу від 10 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від 30 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб. За 11 місяців 2019 року поліцейські склали 3341 протокол.
Рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається судом на підставі оцінки ризиків. (терміном від 1 до 6 місяців).

За звітний період суди Рівненщини винесли 9 обмежувальних приписів відносно кривдників.
Крім того, на початку січня вступив у дію Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», який вніс зміни у Кримінальний та Кримінально-процесуальний кодекс.

За 61 фактом вчинення домашнього насильства слідчі Рівненщини внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 126¹ Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у виді громадських робіт строком від 150 до 240 годин, арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до двох років.

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області