Поради поліцейських щодо безпеки в Iнтернеті | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
26-10-2018  10:12
Поради поліцейських щодо безпеки в Iнтернеті

Крім великих компаній, які збирають big data і потім використовують її в комерційних цілях, за персональними даними полюють і різні онлайн-шахраї, які продають не лише дані доступу до акаунтів окремих людей, а й справжні бази даних, які зберігають сотні тисяч реквізитів зареєстрованих в мережі.

Наприклад, купити доступ до аккаунту в Facebook мало не найдешевше – менше $ 4. Більше просять за Instagram – близько $ 6. Всі дані про користувача в мережі (включаючи онлайн-покупки, подорожі, засоби зв’язку, розваги та соцмережі) обійдуться в $ 1000. То як захистити себе?

Порада № 1: безпечне програмне забезпечення

Варто задуматися про використання більш захищених програм. Деякі експерти пишуть, що новий браузер Microsoft Edge блокує майже 100% шкідливої ​​інформації та є найбезпечнішим, серед інших топових браузерів. Mozilla тестує захищений браузер Firefox Nightly, який повинен автоматично блокувати небезпечні сторінки, видаляти всі файли cookie та обмежувати доступ до пам’яті вашого пристрою. Бажано не ігнорувати й найпростіші методи ідентифікації. Кіберзлочинці часто підробляють сайти великих організацій для крадіжки ваших даних. Для цього компанії захищають свої веб-сторінки за допомогою EV SSL сертифікату. Вчасно помічений червоний або зелений замок і знак оклику в адресному рядку може врятувати ваш банківський рахунок. Будьте уважні – це ж ваша безпека!

Порада № 2: Файлообмінники та торенти

Як би сумно це не звучало, але різні файл-шерингові системи та торенти також можуть представляти загрозу для вашого комп’ютера. Пам’ятайте, що завантаження і роздача популярного редактора відео або нової відеогри сприяє недоброзичливцям і може нашкодити вашої особистої інформації. Хакери часто “заливають” на такі сервіси шкідливі програми під виглядом фільмів, музики та чого-небудь іншого, а потім захоплюють пристрій зсередини. Порада тут одна – НЕ користуйтесь такими ризикованими програмами .

Порада № 3: Налаштування акаунтів

Це про всі ваші соціальні мережі та акаунти чи e-mail. Для того аби ваші акаунти не були такими вразливими варто дотримуватися цих простих порад: відключайте файли “cookies”, блокуйте спливаючі вікна, відключайте функції автозаповнення логінів і паролів. Так, саме ця зручна річ може одного разу зіграти з вами досить злий жарт.

Порада № 4 Управління паролями

Усім відомо про доцільність використання складних паролів, різних комбінацій для різних сайтів, двофакторної ідентифікації за допомогою мобільного телефону та додаткових поштових ящиків, і, нарешті, зміна паролів хоча б раз у кілька місяців.

Багато людей лінуються робити це, адже простіше зберегти в браузері всі поля заповнені, а сторінки – відкритими. Якщо ж ви більш обережні, то не зволікайте цими дрібницями. Тим більше, що зараз існує величезна кількість паролів менеджерів, які допоможуть вам не тільки створити випадковий складний код і зберегти його, але також нагадати, коли і який пароль потрібно змінювати.

Порада № 5: Відключення геолокації та історії пошуку

Багато хто користується пошуком Google, але часто ігнорує одні з найпростіших і надійних додаткових методів безпеки – геолокацію.

 
На сторінці відстеження дій в браузері Chrome існує функція “Історія додатків і веб-пошуку”, яка за замовчуванням включена. Ви можете дезактивувати її, але всі попередні дані вашої активності в пошуковику збережуться. Щоб їх видалити, – слід перейти до додатків і веб-пошуку. Тут ви побачите все, що зберігав Google до найдрібніших подробиць. Інші параметри можна знайти на сторінці управління веб-пошуком. Щоб відключити збір даних про вашу геолокацію та історію пошуку – потрібно відвідати сторінку записів історії місцеперебувань та історії додатків і веб-пошуку.

Порада № 6 Оновлення

Оновлення програмного забезпечення дійсно може підвищити рівень вашої безпеки.
Поки вам здається, що в чергових оновленнях операційної системи нічого не змінюється, хакери знаходять прогалини в застарілих версіях. Технології рухаються семимильними кроками, і методи шифрування можуть застарівати мало не щороку. Крім того, не варто нехтувати повним оновленням системи, експерти також радять приділяти увагу і дрібним оновленням – на зразок завантаження нових поколінь ваших додатків (особливо антивірусів) і останніх плагінів браузера. Тож будьте максимально пильні і уважні не забувайте оновлювати усі додатки та програмне забезпечення.

Порада № 7 Не забувайте контролювати, яку інформацію про себе ви зберігаєте в мережі

 Іноді, користувачі не помічають, що самостійно діляться досить конфіденційними даними і самі стають приманкою для хакерів. Достатньо просто написати в Google своє ім’я і ви будете здивовані, яка інформація зберігається про вас, і, мало того, вона все ще доступна лише по одному кліку. До того ж, вам навряд чи вдасться повністю видалити свій інформаційний слід або поскаржитися комусь, адже все в рамках закону. Єдиний можливий варіант – переходити на початкові сайти, які зберігають ваші дані і пробувати видаляти свої профілі звідти. Не варто забувати, що дані можуть зникнути лише із результатів пошуку, але все ще залишаться на серверах і в резервних копіях.

Порада № 8 Обмежити видимість вашої веб-камери

На справді це, звісно, не найважливіше, і за користувачами не часто спостерігають хакери, але якщо буди обачним, то на всі 100%

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-1C°
2м/с