6°

7 dniv, сім днів, 7 днів

Повернення через віки: музика Казимира Любомирського зазвучить у рівненському парку (ВІДЕО)

Джерело: 7 днів

День за днем усе менше часу залишається до офіційного відкриття наземної частини «Таємниць підземелля», де нині одні майстри укладають бруківку, а інші – продовжують чаклувати над «археологічними вікнами», що виготовляються з унікального триплексного скла. Тобто залишилося зовсім небагато, щоб мати вичерпну уяву про один із найбільш самобутніх розважальних об’єктів міста, що вже другий рік зводиться у самому серці парку ім. Тараса Шевченка.

Втім, усе це – лише видима сторона підготовки до презентації об’єкта, який покликаний стати туристичною родзинкою Рівного. А є ще й невидима, нематеріальна, але не менш важлива. Про неї журналістові «7 днів» розповів начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко:

 

– Офіційне відкриття наземного комплексу «Таємниць підземелля», як відомо, заплановане на 30 серпня. Зараз тут укладається бруківка, ще доволі багато роботи з триплексним склом. Днями проведемо інтернет, щоб тут була потужна лінія. Адже для класної гри у віртуальну реальність нам потрібен високошвидкісний інтернет. Натомість уже закрили питання звуку, повісили п’ять колонок.

– Для чого вони, якщо не секрет?

– Та ніякого секрету тут немає, бо все таємне рано чи пізно все одно стає явним. До того ж сюрприз, який ми готуємо на день відкриття, гадаю, не втратить своєї неповторності, якщо навіть розкажу про нього в двох словах. Так-от, готують його вчителі другої музичної школи. У їх числі й викладач класу фортепіано Сергій Кульчинський, авторству якого належить обробка чотирьох композиції – ми їх навіть на студії вже записали. А щоб не загострювати інтригу, скажу що йдеться про музичні твори Казимира Любомирського, які на цьому місці вже 170 років не звучали. Нагадаю, що родина Любомирських користувалася палациком понад 100 років, а найбільше часу – Казимир, який писав музику. До слова, він, будучи послідовником школи Шопена, зараз входить у десятку найвідоміших композиторів Польщі. Скажу більше. Коли Сергій Кульчинський почав працювати над творами Казимира Любомирського, партитуру яких ми знайшли в архівах Кракова, він настільки захопився музикою Любомирського, що запалився ідеєю згодом організувати в Рівному цілий концерт з творів цього композитора. Крім того, додам, що на відкритті викладачі другої музичної школи ще виконають три твори: два французькою, один – польською мовами. Цього, напевне, вистачить, аби зробити висновок, що на рівнян у День міста чекає неповторне свято.

Що ж, залишилося набратися терпцю і дочекатися кінця літа.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp