Сьогодні Рівне приймає «Відкритий виклик» від ініціативи «Дані міст» | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
05-09-2017  9:20
Сьогодні Рівне приймає «Відкритий виклик» від ініціативи «Дані міст»

О 10-00 розпочнеться прес-конференція та ворк-шоп (INFOHUBз приводу старту з приводу  ініціативи «Дані міст»  в межах конкурсу ВІДКРИТИЙ ВИКЛИК.

В умовах жорсткої конкуренції (11 претендентів на місце) Рівне успішно пройшло відбірковий етап конкурсу «Відкритий виклик» від ініціативи «Дані міст». Це – шанс впровадити політику відкритих даних за міжнародними стандартами.

Зі сторони «Даних міст» виступить координаторка ініціативи Руслана Величко-Трифонюк. Наприкінці заходу вона проведе воркшоп про відкриті дані для всіх охочих.

Найближчим часом організатори конкурсу ВІДКРИТИЙ ВИКЛИК проведуть аудит даних для Рівного. Він включає ревізію і облік інформації, якою розпоряджається міськрада і може оприлюднювати її у машиночитному форматі.

Після аудиту у наступні кілька місяців на мешканців Рівного, що долучаться до ініціативи, чекає серія освітніх заходів. Навчальна складова проекту – це можливість для міськради
вирішити проблему гострого дефіциту спеціалістів з відкриття даних, оскільки їх власні працівники отримають шанс навчитися самостійно працювати з дата-сетами.

Що дасть політика відкритих даних людям? Органи влади всіх рівнів за роки незалежності зібрали колосальні об’єми інформації про мешканців міст. Рівне – не виняток. Якщо міська рада проявить послідовність і таки якісно впровадить політику відкритих даних за допомогою українських та міжнародних фахівців, міщани отримають доступ до цієї інформації. А отже – буде шанс на новітні високотехнологічні додатки і сервіси, за допомогою яких зі смартфону чи комп’ютера можна буде за кілька хвилин дізнатись, чи безпечний з санепідеміологічної точки зору ресторан, куди ви зібрались? Скільки злочинів трапляється у мікрорайоні, де ви планували придбати квартиру? На скільки реально заповнені групи в садочках і класи у школах? Варіантів використання відкритих даних безліч.

 

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-3C°
3м/с