Що чекати від реформи медицини рівнянам | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
11-05-2017  17:47
Що чекати від реформи медицини рівнянам

У Верховній Раді зареєстрували три урядові законопроекти щодо змін у системі охорони здоров’я України:

 

– Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України № 6329. Метою законопроекту є приведення статей, що визначають розмежування видатків між бюджетами, у відповідність до нової моделі фінансування первинної медичної допомоги та системи громадського здоров’я.

– Проект Закону про додаткові фінансової гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, як захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення № 6328;

– Проект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів № 6327. Законопроект передбачає створення нового механізму фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування.

Що це означає для нас з вами?

Зелений список – це те, що держава і далі фінансуватиме у повному об’ємі.

Синій список – це тарифи співоплати. Щороку лікарні встановлюватимуть тариф на кожну послугу. Частину заплатить держава, частину пацієнт. Частку для соціально незахищених громадян покриватимуть за рахунок міських та інших програм. Як діятиме співоплата – наприклад, людині потрібно зробити операцію з видалення апендициту. Держава дає на неї 10 тисяч гривень. У лікарні це коштує 12 тисяч. Отже, пацієнт має доплатити 2 тисячі гривень.

Мета:


Читайте також:-1C°
8м/с