24°

У Рівному обговорили питання допомоги бізнесу під час «червоної» зони

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи із вирішення проблемних питань діяльності фізичних осіб – підприємців під керівництвом заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка.

До складу робочої групи увійшли представники громадських організацій, ФОПи, суб’єкти малого підприємництва.

Під час заходу розглянули питання підтримки бізнесу у разі потрапляння Рівненщини до «червоної» зони.

«Держава гарантовано виплатить по 8 тисяч гривень підприємцям та працівникам підприємств, які постраждають внаслідок запровадження «червоної» зони. Днями парламент прийняв закон, яким передбачено виплату допомоги також і за рахунок коштів місцевого бюджету. Рішення про додаткову допомогу прийматиметься кожною окремою територіальною громадою», – зазначив голова ОДА Ігор Тимошенко.

Він додав, що Рівненська ОДА буде наполягати на виплаті такої допомоги, але прийняття рішення залишається за місцевим самоврядуванням. Громади мають різні за обсягом бюджети, але доцільно уніфікувати розмір додаткової допомоги.

Учасники засідання порушили питання щодо правильності вибору та визначення основного КВЕД, за яким буде подане звернення на отримання допомоги, його відповідності Переліку КВЕД, які дають право на отримання одноразової допомоги. А також необхідності забезпечення контролю за рівними умовами, під час посилення карантинних обмежень, як для великих ритейлерів, так і для малих підприємців.

Крім того, у ході засідання йшлося про необхідність прийняття законопроєктів, спрямованих на захист прав працівників, підтримки платників податків у 2021 році. Обговорено пропозиції щодо лібералізації законодавства у сфері ринкового нагляду тощо.