У Рівному обговорили гендерну нерівність | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
10-11-2018  12:48
У Рівному обговорили гендерну нерівність

У Рівному відбувся семінар для регіональних ЗМІ  “Медіа без упереджень: слова мають значення”, як експертка виступила депутатка від “Об’єднання Самопоміч” Анна Романова. 

Я вже понад 10 років беру активну участь у громадсько-політичному житті і постійно стикаюся з гендерними упередженнями в медіа. Особливо на місцевому рівні, а якщо ти ще й молода жінка та ще й білявка, то ані професійні навички, ані успішний досвід, ані захищена дисертація – не мають значення, – каже Анна Романова. 

Чи не кожного дня ми зустрічаємо публікації у ЗМІ з заголовками на кшталт “Жінка (блондинка/брюнетка – не важливо) протаранила машини на парковці”? Погодьтесь часто і, зазвичай, у розділі курйози. Та чомусь коли таке стається з чоловіками назви матеріалів набагато стриманіші. Так само і в рекламі. У більшості випадків це “пояснюється” замовниками і маркетологами, як вимогу ринку та “це красиво”.

 Стосовно таких бордів ми подавали скарги до Держпродспоживслужби, – розповіла Анна Романова. – І що ви думаєте? 2 тисячі гривень – такий штраф наклали на замовника реклами. Тому важливо значно підвищити відповідальність за дискримінацію в рекламі .

За словами депутатки, вона стикається з дискримінацією не лише в публікаціях ЗМІ та рекламі, але й у парламенті. Адже кількість депутаток у парламенті лише 12%. Не винятком є і обласні та місцеві ради, де кількість жінок-депутатів складає 15 та 18 відсотків відповідно.

Підвищення рівня відповідальності, правове визначення понять “сексизм” і “дискримінація” в законах, якісна робота з громадськістю, на думку Анни Романової, допоможуть комплексно змінити проблему гендерної дискримінації в Україні.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
10C°
3м/с