У селі під Рівним люди вимагають від підприємця припинили діяльність з випалювання деревного вугілля ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
02-03-2021  12:12
У селі під Рівним люди вимагають від підприємця припинили діяльність з випалювання деревного вугілля

Жителями села Нової Любомирки Рівненської області зініційовано перед органами місцевого самоврядування та державного контролю спільне виїзне обстеження земельної ділянки, на якій один із суб’єктів господарювання розташував безперебійне (і вдень і вночі) виробництво із випалювання деревного вугілля – стаціонарну піч та 8 металевих бочок.

На переконання жителів Нової Любомирки підприємиця здійснює діяльність із випалювання деревного вугілля із порушенням норм природоохоронного, земельного та іншого законодавства. Як наслідок – мають місце неконтрольовані викиди у атмосферне повітря забруднюючих речовин, утворюється стійкий і задушливий сморід, дана діяльність негативно впливає на довкілля та здоров’я людей, що живуть навколо.

Відтак, за результатами обстеження встановлено, що виробництво випалювання деревного вугілля здійснюється на земельній ділянці, яка повинна використовуватися для обслуговування будівель торгівлі. Крім того, відсутні умови дозволу на викиди в атмосферне повітря стаціонарною піччю, яка працює безперебійно за словами представника власника вже понад півроку, також встановлено відсутність технічного паспорту на кожну із 8 бочок, та сертифікату їх відповідності для використання.

Громадськістю також зауважено, що підприємицею не дотримані вимоги пожежної безпеки, враховуючи специфіку даного виробництва відсутня пожежна водойма, місце для відходів, пожежобезпечний склад тощо.

За результатами обстеження Олександрійською сільською радою складено відповідний акт, жителі села Нова Любомирка мають намір звертатися із заявою про вчинення проти людей і довкілля кримінальних правопорушень, а також до органів Держгеокадастру із повідомленням про використання земельної ділянки не за призначенням.

«Люди висловили підприємиці пропозицію завершити свою діяльність у селі Нова Любомирка, адже критично не згідні із виробництвом, яке остання здійснює усупереч нормам екологічного, земельного та іншого природоохоронного законодавства. Їдкий сморід внаслідок безперебійного випалювання деревного вугілля дуже відчутний на території навколо, негативно впливає на здоров’я місцевих жителів. Ми ж хочемо чистого повітря для наших дітей, недобросовісні підприємці повинні припинити виробництво без необхідної дозвільної та сертифікаційної документації», – зазначив голова громадської організації “Нова Любомирка” Валентин Гаврилюк.


Читайте також:15C°
6м/с