8°

Учні «Ядерної школи» познайомились з РАЕС зсередини

В рамках профорієнтаційного четвертого за рахунком проєкту «Ядерна школа РАЕС» (ЯШ) з екскурсією на проммайданчику Рівненської АЕС побували її учні.

На Рівненській АЕС стартували перші заходи для більш як сотні учасників «Ядерної школи РАЕС» у новому 2020-2021 навчальному році. Уже четвертий рік поспіль Рівненська АЕС спільно з ВП ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області організовують унікальний профорієнтаційний проєкт, який давно полюбився місцевій молоді. Цьогоріч слухачами  ЯШ стали 28 школярів навчальних закладів Вараської ОТГ, 10 учнів професійно-технічного училища РАЕС та понад 70 дітей, які навчаються в освітніх закладах зони спостереження електростанції.

Відповідно до програми проведення спільних з УкрЯТ заходів на 2020-2021 р. щодо роботи з учнями загальноосвітніх  навчальних закладів  (9-11 класи) міста-супутника РАЕС та прилеглих населених пунктів 4-5 листопада група старшокласників Вараша й учнів професійно-технічного училища РАЕС з ознайомчою екскурсією відвідали Рівненську АЕС ( на знімках). Тут вони мали змогу пересвідчитися в масштабності споруд електростанції та злагодженій і професійній роботі персоналу підприємства. Учні побували в турбінному відділенні енергоблоків №№1,2 та на гідроспорудах електростанції.

Учень 9-А класу Вараської гімназії Андрій Ціпкайло ( на знімку) залишився під враженням від екскурсії: «Мене дуже вразив  промисловий майданчик РАЕС. Побачити усі виробничі процеси такого масштабного підприємства зсередини, зрозуміти, що РАЕС – це єдиний злагоджений організм, який працює нон-стоп, багатого варте».

А ось Ольгу Гуру ( на знімку), одинадцятикласницю Вараського ліцею №5 найбільше вразили гідроспоруди Рівненської АЕС, їх величність та розмір. Дівчина ще не вирішила, як саме застосує набуті знання у ході екскурсії, проте точно знає, практичний, а головне унікальний досвід здобуто завдяки профорієнтаційному проєкту «Ядерна школа РАЕС».
Далі на слухачів ЯШ чекає ще більше пізнавальних лекцій з живими дискусіями, спілкування зі студентами профільних вузів та молодими спеціалістами РАЕС, ділові ігри та одноденні стажування на енергогенеруючому підприємстві, а також захоплюючі екскурсії, зокрема у самі гідроспоруди підприємства.

Джерело: Голос України


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp