Українці зможуть залишати свій номер мобільного, навіть, при переході на обслуговування іншим оператором | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
20-04-2017  9:09
Українці зможуть залишати свій номер мобільного, навіть, при переході на обслуговування іншим оператором

«Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України своїм наказом затвердила Технологічний процес взаємодії телекомунікаційних мереж між собою під час надання послуги перенесення абонентського номера і його подальшого обслуговування», – зазначила Вікторія Трощенко.

На її думку цей наказ вагомий доказ того, що процес впровадження MNP в Україні триває і зараз знято черговий бар’єр для успішної реалізації цього проекту.

Довідково: MNP – це послуга перенесення номерів під час зміни оператора. Україна є чи не єдиною європейською країною, де для абонентів мобільного зв’язку до цього часу недоступна послуга MNP. Для цього потрібно буде заповнити анкету і вказати паспортні дані. Скористатися послугою зможуть як контрактні, так і абоненти передплаченого зв’язку всіх українських мобільних операторів. Вартість сервісу наразі не уточнюється. Ймовірно, її буде встановлювати оператор-одержувач нового абонента. Однак у наданні послуги можуть і відмовити: в разі, якщо користувач намагається змінювати оператора частіше ніж раз на місяць; має борг перед попереднім оператором; абонент не повідомив особистих даних. 

«Мобільні оператори неодноразово протягом тривалого часу акцентували увагу на тому, що без відповідного наказу Держспецзвязку вони не зможуть рухатись в процесі побудови мереж MNP. Тепер ми маємо документ, який визначає єдиний формат передачі адресної інформації, пов’язаної зі встановленням з’єднання з перенесеними абонентськими номерами та технічні вимоги до технологічного процесу взаємодії телекомунікаційних мереж під час маршрутизації викликів, текстових та мультимедійних повідомлень і це значно спрощує завдання мобільних операторів при проектуванні телекомунікаційних мереж MNP», – зазначила Вікторія Трощенко.

Вона також поінформувала, що технічні вимоги до технологічного процесу взаємодії телекомунікаційних мереж системи MNP це результат ґрунтовної науково-дослідної роботи, яку на замовлення УДЦР провів Український інститут із проектування і розвитку інформаційно-комунікаційної інфраструктури «Діпрозв’язок».

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Мета:


Читайте також:



-2C°
3м/с