10°

Як будуть здавати ЗНО, та яким буде навчання з 1 вересня

Зовнішнє незалежне оцінювання знань школярів в цьому році буде проходити із суворим дотриманням карантинних норм. А до кінця навчального року як школярам, так і студентам доведеться миритися з періодичною «дистанційкою».

Варто зазначити, що в цьому році здавати ЗНО повинні будуть лише ті випускники, які вирішили вступати до вишу. Перший екзамен, а саме ЗНО з хімії, пройде вже 21 травня.

Які карантинні обмеження діятимуть під час ЗНО

Всі без винятку учасники оцінювання повинні дотримуватися певних протиепідемічних правил: бути на екзамені у медичній масці, а також мати при собі та користуватися антисептичними засобами. На вході у приміщення, де буде проводитися ЗНО, будуть вимірювати температуру, а саме приміщення буде регулярно дезінфікуватися та провітрюватися.

На вході до будівлі, в якій проводиться тестування, організовуються місця для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Допуск учасників до приміщення, в якому організовано тестування, здійснюється після проведення термометрії, оцінки наявності ознак респіраторних хвороб та за умови одягнення захисної маски/респіратора (без клапану) так, щоб були покриті ніс та рот.

Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування, захисні маски повинні змінюватись кожні 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.

У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників заборонено.

Особи, в яких буде виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або певні ознаки респіраторного захворювання, не допускаються до тестування або виконання службових обов’язків.

Кількість учнів, які одночасно можуть перебувати у аудиторії, обмежується 15-ма. Крім них у приміщенні мають право перебувати два інструктора. Обов’язковим також є дотримання принципу соціального дистанціювання.

У місцях проведення тестування забезпечується чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров’я.

Аби захистити викладачів від можливого зараження, їм запропонували пройти вакцинацію до початку тестового періоду. Та навіть у випадку відмови від щеплення викладачу все одно дозволять проводити ЗНО.

Багато хто питає, а як бути з постановою Кабінету міністрів №230 від 2  березня, згідно з якою на території «червоних» зон забороняється проводити масові заходи? В цьому документі йдеться про те, що в перелік таких заходів не входить тестування з оцінювання якості освіти.

Яким буде навчальний процес з 1 вересня

Найвірогідніше, до закінчення поточного навчального року нам усім доведеться миритися з періодичною дистанційною формою навчання.

«Формат, в якому буде проходити новий навчальний рік, буде залежати від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території окремих регіонів. МОН прагне до того, щоб швидше повернути всіх учнів і студентів в школу, установи професійної (професійно-технічної) і вищої освіти», – заявили в прес-службі Міносвіти.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов говорить, що освіта, до якої ми всі звикли, пішла у минуле ще в березні 2020 року. Пандемія і карантин зробили і добру справу – підштовхнули усю освітню систему до швидкого розвитку. Зокрема, суттєво зросла діджитал-компетенція викладачів. У навчальних онлайн-платформ є багато переваг. І навіть коли ми повернемося до нормального життя, навряд чи вчителі перестануть використовувати ці інструменти.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp