9°

погода у Рівному

Зеленський закликає Раду зібратися на позачергову сесію, щоб скасувати “мажоритарку” (ВІДЕО)

Радник Володимира Зеленського, адвокат Андрій Богдан поділився із журналістами підсумками зустрічі Президента із головами фракцій та керівниками Верховної Ради.

Він зазначив, що усі лідери парламентських фракцій погодилися із рішенням розпустити Верховну Раду восьмого скликання та задекларували бажання брати участь в можливих позачергових виборах. Володимир Зеленський має намір найближчими днями підписати указ про розпуск Парламенту, щоб дострокові вибори відбулися 21 або 28 липня. Богдан запевняє, що для розпуску Парламенту є юридичні підстави – це відсутність коаліції у Верховній Раді (Пункт 1 статті 90 Конституції України).

«Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції», – заявляє Володимир Зеленський.

Також радник Президента Андрій Богдан додав, що Верховна Рада зможе ухвалювати закони після розпуску.

«Ми вважаємо, і це передбачено Конституцією, що Верховна Рада складає свої повноваження перед новообраним парламентом з моменту прийняття присяги останнім. Тому Верховна Рада працює й буде розглядати закони», — сказав він.

Крім того, Володимир Зеленський закликає депутатів зібратися на позачергову сесію для прийняття змін до виборчого законодавства. Пропонується скасувати мажоритарну систему та знизити прохідний бар’єр з 5 до 3%.

“Дату проведення позачергової сесії визначає голова ВР. Ми пропонуватимемо провести її завтра, оскільки найоптимальніший термін публікації указу, щоб дотриматися всіх норм Конституції – період у 60 днів і проведення виборів в останній тиждень цього періоду – це публікація указу завтра. Але, можливо, з публікацією доведеться потягнути кілька днів, щоб провести достроково цю сесію і результати голосування підписати й опублікувати”, – зазначив Андрій Богдан.

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко підтвердила, що на зустрічі обговорювалися можливі зміни до законодавства. Проте зазначила, що присутні там експерти і голова Центральної виборчої комісії чітко заявили, що стандарти ОБСЄ рекомендують країнам-членам ОБСЄ не змінювати виборче законодавство за рік до виборів.

“А що говорити про кілька тижнів до виборів? Очевидно, що тут є великі проблеми”, – підсумувала Геращенко.

За її словами, на зустрічі з Володимиром Зеленським більшість погодилися, що рішення про розпуск Парламенту є політичним.

“Очевидно, що сьогодні новообраний Президент хоче скористатися своєю високою довірою, розпустити парламент, щоб, користуючись цим рейтингом, сформувати нову владу. В той же час, більшість присутніх на консультаціях наголосили, що для цього немає конституційних жодних передумов, і що це, безумовно, є порушенням закону”, – переконана Геращенко.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp