23°

12 років отримала громадянка України за пособництво росії

Прокурори Рівненської обласної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду довели в суді вину жительки Донеччини у добровільному зайнятті посади в незаконно-створеному органі на тимчасово окупованій території та пособництві державі-агресору ( ч. 1 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Вироком Рівненського міського суду останній призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади і місцевого самоврядування та займатися діяльністю, яка пов’язана з виборчим процесом та процесом референдуму, строком на 15 років, з конфіскацією усього належного їй на праві приватної власності майна.

Доведено, що громадянка України, перебуваючи на території так званої ДНР, в умовах відкритого воєнного нападу, добровільно погодилась на незаконну пропозицію окупаційної адміністрації щодо призначення її на посаду керуючої справами незаконно створеної селищної адміністрації, яку обіймає і на даний час, та активно сприяє виконанню злочинних наказів та розпоряджень.

Крім того, співпрацюючи з ворогом, з метою зміни меж території та державного кордону України, у вересні 2022 року прийняла безпосередню участь у організації та проведенні незаконного референдуму з питань приєднання тимчасово окупованих територій нашої держави до складу рф, як секретар дільничної комісії.

Досудове розслідування за спеціальною процедурою здійснювало Управління СБУ в Рівненській області.

Вирок ще не набрав законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp