18°

60% українців відчувають себе частиною національного опору, — опитування

60% українців відчувають себе частиною національного опору, свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Дослідники попросили оцінити респондентів за шкалою від 0 до 10, наскільки вони особисто відчувають себе частиною національного опору. Наприклад, «5» означає, що людина почасти відчуває, «10» – відчуває повністю. Оцінки від 7 до 10 трактували як відчуття себе частиною опору.

Загалом 43% респондентів повністю відчувають себе частиною національного спротиву, а 17% – скоріше тяжіють до цього. Ще третина респондентів, 32%, зазначили, що відчувають себе долученими частково. Водночас тільки 4% опитаних скоріше не відчувають себе частиною опору або абсолютно не відчувають.

Частка тих, хто не відчуває себе частиною опору, знижується із заходу на схід (із 68% до 48%). Але такий результат виходить через те, що зростає частка тих респондентів, які дали проміжні оцінки. Тому загалом у всіх регіонах більшість населення вважає себе причетними до опору.

Серед тих, хто обрав українську мову для інтерв’ю, 63% відчувають себе частиною опору. Серед тих, хто обрав російську, таких 42% (серед них також більше тих, хто назвав себе частково належним до опору).

Опитування проводили протягом 21-23 жовтня методом телефоних інтерв’ю із використанням комп’ютера серед тисячі респондентів у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp