33°

Без нових тарифів не буде тепла – директор Рівнетеплоенерго

Тарифи підприємство пропонує збільшити на 60%, рівненські чиновники не погоджуються.

Цього року повноваження з розрахунку тарифу на тепло вперше передали органам місцевого самоврядування. Тож 28 вересня директор “Рівнетеплоенерго” розповідав міським депутатам та чиновникам про нові тарифи. Відповідно до розрахунків підприємства вартість гігакалорії треба підвищити до понад 3 290 гривень, а це на 60% більше, ніж зараз. Втім, які саме суми будуть у платіжках рівнян – ще не відомо. Про це пише РВ.

Тарифів є кілька варіантів, тому що ще не визначено ціну на газ. Тарифи визначаємо з допомогою таких понять, як обсяг 1 і обсяг 2. Обсяг 1 – це ціна газу, яка зафіксована і яка гарантована. Обсяг 2 – ринкова ціна. В тариф, який ми пропонуємо, ми заклали так званий мікс. Тобто якби нам не вистачало для наших потреб обсягу 1, то ми додавали б обсяг 2 за значно вищою ціною. От і тариф виходив один. Якщо будуть дотримані обіцянки, озвучені “Нафтогазом” та урядом, що дасть можливість використовувати лише обсяг 1 для населення за фіксованою ціною, то це дасть змогу зменшити пропонований тариф на 20-30%. Максимально тариф може зрости на 60-70%. Діючий тариф визнано зараз економічно не обґрунтованим. І на рахунок Нафтогазу будуть переказані кошти в рахунок боргу, який через це утворився, – говорить Олександр Ющук, директор Рівнетеплоенерго.

Інші міста виділяли дотації теплопостачальним підприємствам, щоб утримати тарифи від зростання. Ми ж таких не отримали. В той же час сплачуємо місту оренду за майно.

Рівнетеплоенерго пропонує чи не вдвічі більший тариф, та ще й дотації їм сплачуй! Пропонований тариф на сьогодні є найбільшим в Україні. Більшість міст підтверджують зростання тарифів на 20-30%. Квасилівська теплопостачальна компанія пропонує тариф значно менший. То чому ж Рівнетеплоенерго працює неефективно? Саме цей тариф – економічно не обґрунтований. Взяти хоча б до уваги фактор оплати праці. Згідно з розрахунками Рівнетеплоенерго, у них налічується 855 працівників. Ми нарахували 680 людей по факту. Дивимося нарахування зарплатні і бачимо, що досить велика стаття витрат – премії. У важкий ковідний час ви нараховували працівникам 25% преміальних! – говорить Володимир Липко, начальник міського управління економіки.

Я дав розпорядження в усній формі, щоб теплопостачальне підприємство разом з профільним управлінням напрацювали правильний механізм і нові тарифи були справедливими щодо споживачів. Нас запрошують в Офіс президента саме щодо обговорення тарифів. Після того на засіданні міськвиконкому прийматимемо рішення. Будемо відстоювати кожну гривню, – говорить Віктор Шакирзян, секретар міської ради.

А тим часом директор Рівнетеплоенерго зауважив: якщо не будуть затверджені нові тарифи, опалювальний сезон у Рівному може вчасно не розпочатись.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp