20°

Білорусь готує нову бригаду “Іскандерів”: супутникові знімки свідчать про розгортання сил

Супутникові знімки, отримані Радіо Свобода, свідчать про те, що у Білорусі ймовірно формується нова військова бригада, озброєна ракетними комплексами “Іскандер”.

На знімках, зроблених 19 травня 2024 року, видно активність на території військової частини № 12147 в Осиповичах, де вже дислокується 465-та ракетна бригада, що володіє, щонайменше, одним дивізіоном “Іскандерів-М”, здатних нести ядерну зброю.

На знімках видно два нових ангари, схожих за розміром і формою на ті, що були збудовані рік тому для зберігання “Іскандерів”. Також видно реконструкцію двох занедбаних будівель, ймовірно, казарми та їдальні/штабу. Окрім того, помітні контури ще двох фундаментів під потенційні ангари для ракетних комплексів.

Ці розвідувальні дані свідчать про те, що Білорусь, близький союзник Росії, може нарощувати свій військовий потенціал, зосереджуючись на ракетних комплексах, здатних нести ядерну зброю. Це викликає серйозну занепокоєння у зв’язку з постійною військовою присутністю Росії в Білорусі та її участю у війні в Україні.

Зростання військової міці Білорусі, ймовірно, спрямоване на посилення тиску на Україну та країни Балтії, а також на демонстрацію лояльності Москві. Розгортання нових “Іскандерів” може суттєво змінити баланс сил у регіоні та мати серйозні наслідки для європейської безпеки.

Важливо зазначити, що дана інформація ґрунтується на супутникових знімках та аналізі експертів, і офіційного підтвердження формування нової бригади “Іскандерів” від білоруської влади не надходило.Однак, зважаючи на наявні дані, існує висока ймовірність того, що Білорусь дійсно готує до розгортання нову бригаду, озброєну цими небезпечними ракетними комплексами.Це підкреслює необхідність пильного стеження за військовою активністю


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp