22°

Білорусь проводить раптову перевірку сил ядерної зброї

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін оголосив про проведення раптової перевірки сил і засобів носіїв нестратегічної ядерної зброї.

Перевірка, яка розпочалася 7 травня, охоплює ескадрилью штурмовиків Су-25 116-ї штурмової авіаційної бази, 587-й окремий ракетний дивізіон 465-ї ракетної бригади, озброєний ОТРК “Іскандер-М”, та підрозділ 336-ї реактивної артилерійської бригади, який має на озброєнні ракетні комплекси “Полонез-М”.

За словами Хреніна, метою перевірки є “перевірка всього комплексу заходів від планування, підготовки та застосування ударів тактичними ядерними боєприпасами”. Зокрема, буде відпрацьовано питання логістики ядерних боєприпасів та їх завантаження на пускові установки (підвіска на літаки).

В рамках перевірки частину авіації вже перебазовано на запасний аеродром. За даними “Білоруського гаюну”, щонайменше 2 штурмовики Су-25 були передислоковані з аеродрому “Ліда” на аеродром “Мачулищі”. Також очікується виведення підрозділів з комплексами “Іскандер-М” і “Полонез-М” у позиційні райони.

Важливо зазначити, що нестратегічна ядерна зброя – це ядерна зброя малої потужності, призначена для використання на полі бою. Її радіус дії становить до 1000 кілометрів, що значно менше, ніж у стратегічної ядерної зброї.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp