19°

Білорусь розпочала нові навчання по “звільненню українських територій”

Білоруси розпочали чергові військові навчання. Нові військові навчання у Білорусі триватимуть до 14 вересня. Військові будуть тренуватися, як “звільняти захоплені території”. Про це йдеться в повідомленні Міноборони РБ.

Тренуватися військові будуть на полігоні “Брестський”; на ділянках місцевості у Мінській та Вітебській областях.

“8 вересня відповідно до плану підготовки Збройних сил під керівництвом начальника генерального штабу Збройних сил – першого заступника міністра оборони розпочалося командно-штабне навчання Збройних сил Республіки Білорусь. Воно триватиме до 14 вересня. Чисельність військ, які беруть участь у командно-штабному навчанні, залученого озброєння та військової техніки не перевищує рівень, який підлягає обов’язковому повідомленню відповідно до Віденського документа 2011 року”, – сказано в повідомленні.

Як пояснюють у Лукашенка, головною метою цих дійств є “навчання органів військового управління Збройних сил, інших військ та військових формувань Республіки Білорусь безперервному управлінню силами та засобами під час виконання завдань за призначенням”.

Під час навчань білоруси будуть відпрацьовувати:

  • ведення бойових (спеціальних) дій щодо звільнення території, тимчасово захопленої противником;
  • відновлення контролю за державним кордоном у зонах (смугах) відповідальності об’єднань;
  • авіаційну підтримку військ;
  • забезпечення силових заходів військового стану, боротьбу з ДРГ супротивника та НВФ.

Як зазначається, у навчаннях візьмуть участь “представники військово-дипломатичного корпусу зарубіжних країн, акредитованих при міністерстві РБ”.

“У той же час, демонструючи максимальну транспарентність перед міжнародною спільнотою, прагнення до зміцнення регіональної безпеки та поясу добросусідства, Республіка Білорусь в ініціативному порядку запросила для участі у спостереженні за активною фазою навчання представників військово-дипломатичного корпусу зарубіжних країн, акредитованих при міністерстві”, – додали у Міноборони Білорусі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp