5°

Білорусь запровадила державне регулювання цін на продукти

Міністерство антимонопольного регулювання і торгівлі Білорусі впровадило регулювання цін на соціально значущі товари.

Про це повідомляє пресслужба відомства у понеділок, 7 червня.

На тлі зростання світових цін на продовольство спостерігається прискорення річного приросту споживчих цін в Білорусі.

«За даними ФАО, приріст світових цін на продовольство в цілому в травні 2021 року в річному вираженні прискорилося до 37,5 відсотка (28,7 відсотка в квітні), в тому числі приріст цін на м’ясо склав 8,3 відсотка, молоко – 25 , 9 відсотка, зернові культури – 34,5 відсотка, масло рослинне – 120,9 відсотка. У зв’язку з цим МАРТ схвалило постанову від 1 червня 2021 № 40 «Про регулювання цін на соціально значущі товари», – сказано в повідомленні.

Постанова передбачає: запровадження регулювання цін на низку продуктів харчування: крупу перлову, субпродукти м’ясні харчові, ковбасу напівкопчену, варено-копчену, яловичину тушковану консервовану, свинину тушковану консервовану, рибу живу, рибу морожену (філе і оброблену), маргарин, часник, перець солодкий, каву розчинну, чай чорний, сіль кухонну харчову. А також – зміна підходів до регулювання цін у частині встановлення максимального розміру надбавки імпортера, оптової надбавки, торгової надбавки (з урахуванням оптової надбавки) до 25 відсотків на сир, борошно пшеничне, сухі макаронні вироби, консерви з риби, рис, крупу манну, крупу пшоняну, пластівці вівсяні, картоплю і свіжі овочі (буряк, морква, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, огірки, помідори), яблука.

«Також постановою уточнюються підходи до регулювання цін на дитяче харчування. Постанова набуде чинності після офіційного опублікування», – додали у відомстві.

Джерело: Слово і Діло