18°

Більше 60 тис. будівель постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС

Більше 60 тис. будівель, загальна площа яких сягає 8,6 млн квадратних метрів, постраждали внаслідок затоплення, викликаного підривом Каховської ГЕС, який влаштували російські окупанти.

Серед постраждалих будівель:

  • 5,8 млн кв. м відносяться до житлового і нежитлового фонду;
  • 1,6 млн кв. м визначені, як промислові будівлі;
  • 902,9 тис. кв. м є інфраструктурними об’єктами;
  • 133,9 тис. кв. м відносяться до закладів освіти;
  • 45,3 тис. кв. м відносяться до медичних закладів.

Аналітик повідомив, що автори дослідження спиралися на висотні дані з NASA Digital Elevation Model, геодані з відкритих джерел, а також супутникові зображення Sentinel-2 і MAXAR. Експерт підкреслив, що такий підхід дозволив оцінити тип постраждалих будівель, рівень їх затоплення та площу.

«Наша команда завершила підрахунок затоплень від теракту на Каховській ГЕС. 60,5 тис. будівель загальною площею 8,59 млн кв. м. Це як 14 Пентагонів або 34 Емпайр Стейт Білдінги за площею. На щастя, три чверті з цього було підтоплено приблизно до метра, тому є надія, що їх можна відносно легко відремонтувати», – зазначив Максим Нефьодов.

Використання земель під Каховським водосховищем заборонять на певний час. Також збитки аграріїв від війни досягли $40 млрд.

Цей підрив є ще одним актом варварства російських окупантів. Він завдав величезних збитків Україні, як економічних, так і гуманітарних.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp