8°

Буданов розповів скільки ракет та шахідів ще лишилось у росіян

Останні два тижні ми бачимо нову інтенсивність обстрілів території України. Докладніше про це та інше розказав Кирило Буданов у інтерв’ю Українській Правді.

Зокрема, він зазначив, що “терор з використанням “Шахедів” насправді може бути ще довго. А от з використанням ракет – ні, тому що запаси майже вичерпані. По “Іскандерах” – біля 13% залишилося, по ракетах типу “Калібр-ПЛ”, “Калібр-НК” – це біля 43%, по ракетах Х-101 та Х-555 теж десь 45%. Просідати нижче 30% взагалі дуже небезпечно, тому що це вже йде НЗ (недоторканий запас). По “Іскандерах” Росія вже давно пройшла НЗ, але по “Калібрах” і по Х-101, Х-555 ще намагаються якось утримуватися в межах своїх норм”.

Через нестачу ракет та через їхню невисоку ефективність і точність, росіяни були змушені використовувати іранські дрони. Це Mohajer-6, який в принципі ніяк себе не показав, і “Shahed-136”, який вони масово тут застосовують.

На некоректне питання скільки у них ще залишилося іранських дронів дати відповіді взагалі не можна, бо вони постійно їх замовляють. За словами очільника ГУР станом на 22 жовтня вони застосували близько 330 “шахедів”, з них близько 222 було збито, а інші, в тій чи іншій мірі, дійшли до своїх цілей. Близько 30% дронів доходять до цілей.

За партію Росія отримує 300 одиниць дронів, зараз вони використовують другу.

“Вони замовили біля 1700 всіх типів дронів, наразі друга партія пішла. Ви ж маєте зрозуміти, вони замовили 1700 штук, але їх ще треба виготовити. Тому тут теж є певні проблеми. Але, як бачите, ППО в принципі справляється, 70% збиті”, – прокоментував Буданов.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp