17°

Чехія подарувала Рівненщині два нових шкільних автобуси

Два нових шкільних автобуси отримали Здовбицька та Соснівська громади Рівненської області. Транспорт придбано за кошти чеського уряду в рамках Програми допомоги Україні.

152 тисячі євро на закупівлю автобусів виділила Чехія, ще 280 тисяч гривень зібрали громади. Ключі від транспорту особисто передав Генеральний консул Чехії у Львові Давид Нова, який наразі перебуває з робочою поїздкою на Рівненщині.

У 2023 році за державні кошти та за співфінансуванням з місцевих бюджетів було придбано 32 автобуси. Цьогоріч також очікується державна субвенція на закупівлю нового шкільного транспорту.

Під час зустрічі з Олександром Ковалем Давид Нова обговорив подальші напрямки співпраці Рівненщини та Чехії. Зокрема, йшлося про реалізацію спільних проектів для посилення медичних можливостей, співпрацю із службами цивільного захисту, а також про спільні освітні та мистецькі заходи.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія надає суттєву допомогу Рівненщині. Це одяг для військових, обладнання для лікарень, шкіл та геріатричних закладів. Завдяки гуманітарній допомозі вдалося оновити ліжковий фонд п’яти відділень Рівненської обласної клінічної лікарні. Також торік у Рівному відбувся українсько-чеський бізнес-форум.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp