11°

Чому у Рівному, окрім відсутності світла, немає тепла – відповідь Рівнетеплоенерго

Відключення світла у Рівному впливають на роботу котелень, а підключення котельні до електроенергії не гарантує постачання теплоносія у будинок, коли відключенні теплові пункти. Таке пояснення щодо перебоїв з теплопостачанням опублікували 21 листопада на сторінці Рівнетеплоенерго.

Енергетики підприємства повідомили, що відключати світло в обхід котелень немає технічної можливості. Планові та аварійні відключення електропостачання напряму впливають на роботу котелень Рівнетеплоенерго, каже речник підприємства Олексій Кривошеєв.

“У випадку відключення електропостачання або суттєвого перепаду напруги, потрібно провести перезапуск всіх систем котельні. Цей процес займає близько години. Однак, навіть якщо на котельні є електроенергія, це не гарантує доставку теплоносія до будинку.

Відсутність електрики на теплових пунктах спричиняє ситуацію, коли котельня працює, теплоносій є, але немає можливості його транспортувати тепломережею і подавати до будинків”, — пояснює він.

Наявність дизель-генераторів не вирішує проблему повністю. Оскільки генераторами треба забезпечити всі 29 котелень, 84 центральні теплові пункти та індивідуальні теплові пункти у 49 будинках, зазначив Олексій Кривошеєв.

“Ми звернулись до Рівнеобленерго з питанням, чи є можливість під час відключень залишити підключеними до електропостачання котельні. Однак, судячи з відповіді енергетиків, такої можливості немає технічно. Водночас у Рівнеобленерго запевнили, що візьмуть до уваги обставини ситуації та, за можливості, мінімізують відключення районів, де знаходяться котельні”, — коментує речник Рівнетеплоенерго.

Олексій Кривошеєв акцентував, що Рівнетеплоенерго робить усе, аби не допустити критичного зниження температури теплоносія, щоб втримати тепломережу у робочому стані і уникнути ситуації, коли довелось би зливати воду.

“Просимо голів ОСББ та працівників управляючих компаній не зливати теплоносій з внутрішньобудинкових систем. Це створює додаткове навантаження на тепломережі та котельні”, — зазначив речник Рівнетеплоенерго.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp