17°

ДБР: У мережі з’явилося відео, де схожа на Гео Лероса людина хоче зімітувати напад на себе

У мережі 13 вересня опублікували відео, на якому людина, схожа на народного депутата Гео Лероса, за грошову винагороду підшукує співучасників для імітації нападу на себе задля створення ілюзії погроз. Лерос каже, що воно сфабриковане.

Про відео повідомили у Державному бюро розслідувань, пише Hromadske, і заявили, що дії людини на ньому можуть містити ознаки кримінального злочину.

Правоохоронці кажуть, що відео під назвою «Появились новые подробности в поджоге Mercedes Benz Лероса» опублікували 13 вересня 2021 року на одному з Telegram-каналів.

На відео зафіксовано особу, що зовні схожа на народного депутата Гео Лероса, яка за грошову винагороду підшукує співучасників для вчинення кримінального злочину, а саме — імітації нападу на себе особисто задля створення ілюзії погроз нібито за політичну діяльність та з метою дискредитації органів державної влади, – заявляють у ДБР.

Там додають, що також на відео ця людина обговорює зі співрозмовником план використання цієї ситуації як інформаційного приводу для подальших публічних виступів.

У ДБР зазначають, що за таких обставин дії людини на відео можуть бути кваліфіковані за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину) та ч. 2 ст. 384 КК України (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу). У Бюро кажуть, що проінформували про це Офіс генерального прокурора задля надання правової оцінки та внесення інформації в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Нагадаємо, 28 серпня 2020 року народний депутат України Гео Лерос заявив про підпал свого автомобіля. Інцидент він пов’язав зі своєю політичною діяльністю.

Реакція Лероса на відео

На своїй сторінці у Facebook Лерос назвав це відео «брудною кампанією» проти нього у відповідь на події, які відбулися з ним у Раді минулого тижня. Депутат переконує, що звук у відеоролику «повністю сфабрикований», і наголошує, що на ньому замазано 70% екрану.

У мене є прості питання до авторів цього “творіння”. Чи можливо, щоб це відео було записане рік-півтора тому(якщо взяти до уваги тему ролика), але вийшло воно тільки зараз? Невже зграя Зеленського так довго терпіла, і нарешті “увірвався терпець”? Чого чекали? Чому на відео замазано 70% екрану? Хто ж там? Де це знято і коли? – написав депутат.

Він вимагає опублікувати повну версію відео, щоб провести його експертизу.

Сама тема і звук обрані не просто так, адже є максимально цинічною спробою знищити мою репутацію. У мої уста вкладають якість неадекватні слова, за які я давно сидів би у в’язниці, але вони чомусь чекали саме цього моменту, – наголошує Лерос і додає, що 14 вересня подасть заяву в правоохоронні органи, щоб ті дали оцінку цьому відео.

Відео, про яке, ймовірно, йдеться у повідомленні ДБР:


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp