25°

Депутат із Рівненщини відсудив у міськради 15 тисяч за звинувачення у перевищенні повноважень

Депутат Костопільської міськради та колишній голова місцевої райди Сергій Ткачук разом із колишньою своєю радницею Наталією Беляновською відсудив 15 тисяч гривень у міського управління освіти та культури за звинувачення у перевищенні повноважень. 

Як пише РМ з посиланням на Zaxid.net, йдеться про укладення контрактів із директорами шкіл у 2018-19 роках, коли Беляновська була начальницею управління освіти, а Ткачук – головою райради.

У 2021 році на прес-конференції на тему Зловживання в освіті Костопільщини начальниця міського управління освіти Наталія Бірюкова повідомила про те, що впродовж 2018-19 років посадовці райради укладали контракти із директорами шкіл всупереч законодавству. і що за цим фактом відкрито кримінальне провадження. 

Відтак, Сергій Ткачук, якого у 2020 році обрали депутатом міськради, та Наталія Беляновська подали до суду на міськраду за образу честі та гідності, й вимагали по 60 тисяч кожен за відшкодування моральної шкоди. У підсумку суддя Віта Левчук дійшла висновку, що контракти відповідали чинному законодавству. А Бірюкова висловлювала не власну думку, а позицію міськради. 

Суд частково задовольнив позов та визнав інформацію, поширену на телеканалі “UA: Рівне” недостовірною та зобов’язав управління освіти спростувати її на тому ж телеканалі. За рішенням суду Сергію Ткачуку та Наталії Белянвській мають виплатити по 15 тисяч моральної шкоди. А також компенсувати позивачам витрати на правників по 3,5 тис грн кожному, та судовий збір – по 3 тис. грн кожному. Кошти має солідарно відшкодувати управління освіти та Національна суспільна телерадіокомпанія України. Рішення суду може бути оскаржене.