21°

Два роки роботи Ради: як фракції виконують програмні обіцянки

Верховна рада сьогодні закінчує роботу п’ятої сесії і йде на канікули.

«Слуга народу»

У програмі пропрезидентської партії «Слуга народу» 90 обіцянок, виконано вже 18 – 20% програми. Також фракція провалила 7 обіцянок і 68 залишається в процесі реалізації.

Нещодавно «Слуга народу» виконала обіцянки перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів і Вищу раду правосуддя, створити можливість одноразової легалізації капіталів некримінального походження, позбавити СБУ і Нацполіцію функцій обмеження бізнесу.

«Голос»

«Голос» за майже два роки роботи виконав 17% передвиборчої програми. Всього в програмі 121 обіцянка (більше ніж у інших партій): виконано – 21, не виконана – 14, в процесі реалізації – 89.

У «Голосу» виконані обіцянки позбавити СБУ, Нацполіцію та інші силові структури повноважень в сфері розслідування економічних злочинів, сприяти запуску відкритих тендерів на поставку техніки і озброєння, повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення чиновників, ввести приватизацію нестратегічних великих підприємств.

При цьому фракція провалила обіцянку скасувати депутатську недоторканність, перезавантажити НАЗК, ввести процедуру імпічменту президента, оновити і модернізувати систему прокуратури.

«Європейська солідарність»

У програмі партії Петра Порошенка зафіксовано 47 обіцянок: виконано – 2 (або 4% програми), провалено – 4, в процесі реалізації – 41.

«Європейська солідарність» виконала обіцянки стимулювати розвиток освіти, а також сприяти створенню умов для надання додаткових можливостей молоді.

Провалила фракція такі обіцянки: створити єдиний орган фінансової безпеки, позбавити правоохоронні органи повноважень втручатися в господарську діяльність, створити комплексний національний проєкт, щоб відкрити Україну світові, спростити умови експорту і імпорту товарів шляхом запровадження інституту авторизованих економічних операторів.

«Батьківщина»

Програма партії «Батьківщина» виконана тільки на 3%: з 63 обіцянок реалізовано 2, провалено – 10, в процесі реалізації – 51.

Фракція виконала обіцянки демонополізувати імпорт газу і зберегти газотранспортну систему в державній власності. Одне з провалених зобов’язань партії Тимошенко – скасувати медичну реформу Уляни Супрун.

«Опозиційна платформа – За життя»

В «Опозиційної платформи» найсумніша ситуація з виконанням обіцянок, адже фракція майже не підтримує закони у Верховній раді. У програмі ОПЗЖ всього 70 обіцянок, виконана тільки одна.

Єдина виконана обіцянка ОПЗЖ – забезпечити перехід від змішаної виборчої системи до пропорційної з відкритими списками.

Водночас провалені обіцянки забезпечити відкриття ринку землі за результатами референдуму, прийняти закон «Про всеукраїнський та місцевий референдуми», забезпечити посилення кримінальної відповідальності за корупційні злочини чиновників, домогтися зняття депутатської недоторканності.

Джерело: Слово і Діло