6°

Дипломати з понад 10 країн світу вітатимуть Острозьку академію

У Національному університеті «Острозька академія» 11 листопада відбудеться низка заходів, приурочених 445-річчю з моменту заснування першого закладу вищої освіти Східної Європи – Острозької слов’яно-греко-латинської академії.

У програмі заходів – Міжнародний форум «445 років вищої освіти України», участь у якому візьмуть дипломати з понад 10 країн світу та державні очільники різного рівня.

Також відбудеться презентація оновленої експозиції Музею історії Острозької академії як результату реалізації проєкту «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні» в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму. У рамках цього проєкту вдалося повністю змінити локалізацію експозиції. Це дало можливість розширити експозицію та по-новому її презентувати. Історія академії представлена у двох окремих залах. У першій – висвітлено історію заснування й діяльності навчального закладу в XVI–XVII ст. та відтворено кабінет ректора академії Герасима Смотрицького; у другій – йдеться про феномен відродження Острозької академії у 1994 році та про 25 років її нової історії. Новостворені експозиції доповнені 3D моделями, мультимедійними елементами та аудіогідами двома мовами. Завдяки цьому вони стали інтерактивними, сучасними, доступними та ще більш цікавими різним категоріям відвідувачів.

Джерело: 7 днів