6°

Екоінспектори шукають винуватців аварії на хімзаводі поблизу Рівного

На підприємстві тривають перевірки Співробітники Державної екологічної інспекції (ДЕІ) після експертизи грунтів у ЗАТ “Рівнеазот” продовжили позапланову перевірку хімічного заводу.

Про це керівник ДЕІ Андрій Мальований розповів в інтерв’ю 24 каналу.

Зараз Держекоінспекція продовжує позапланову перевірку ЗАТ “Рівнеазот”.

Цей захід здійснюється в частині контролю за атмосферним повітрям, тобто перевіряємо всі джерела викидів на підприємстві, виконання ним заходів щодо зменшення забруднення і т.п., – зазначив глава Держекоінспекції.

Він додав, що в разі виявлення порушень складуть відповідні адміністративні протоколи і накладуть штрафи на посадових осіб.

Якщо виявимо понаднормові забруднюючі викиди, будемо розраховувати збиток, – запевнив чиновник.

Глава ДЕІ також розповів, які наслідки для навколишнього середовища може мати аварія, яка сталася на “Рівнеазоті” 20 липня. зокрема, в результаті перевірки грунтів екоінспектори зафіксували значне перевищення показників нітратів і азоту амонійного в порівнянні з фоновими концентраціями.

Втім, додав Мальований, перевищення показників в грунті може бути викликано не тільки залповим викидом оксидів азоту в повітря в результаті аварійної ситуації, але і виявитися результатом незадовільного ведення господарської діяльності, оскільки проби були відібрані в населених пунктах сільськогосподарських районів.

Як повідомлялося раніше, біля м. Рівне на хімічному заводі АТ “Рівнеазот” сталася аварійна зупинка агрегату цеху з азотною кислотою, в результаті чого стався викид нітрозних газів і в повітря піднялася величезна руде хмара диму. Держекоінспекція однією з перших виїхала на місце аварії і провела дослідження повітря біля “Рівнеазоту”. Відхилень по концентрації забруднюючих речовин в повітрі не зафіксовано.