9°

Хмельницька АЕС може стати найбільшою в Європі

Хмельницька АЕС, розташована в місті Нетішин Хмельницької області, може стати найбільшою атомною електростанцією в Європі.

Зараз вона має два енергоблоки типу ВВЕР-1000 потужністю по 1000 мегаватів кожен. У планах було будівництво ще двох блоків такого ж типу й потужності. Їх почали будувати у 1980-роках, однак досі не завершили. Третій готовий на 75%, четвертий — на 28%.

Нині оператор «Енергоатом» планує збудувати там ще чотири блоки. Два з них будуть вже згаданого типу ВВЕР-1000, а ще два типу AP1000.

Таким чином загальна потужність станції має скласти до 6400 мегаватів. В результаті вона може стати найпотужнішою АЕС у Європі.

Станом на 2024 рік найбільшою атомною електростанцією в Європі є Естонська АЕС, яка має чотири енергоблоки типу ВВЕР-1000 потужністю по 1000 мегаватів кожен. Загальна потужність станції становить 4000 мегаватів.

Якщо будівництво нових енергоблоків Хмельницької АЕС буде успішним, вона випередить Естонську АЕС за потужністю.

Реалізація цього проекту матиме важливе значення для України. АЕС є одним із основних джерел електроенергії в країні, і їхня потужність є критично важливою для забезпечення енергонезалежності.

Крім того, будівництво нових енергоблоків створюватиме робочі місця та сприятиме розвитку економіки регіону.

Однак будівництво атомних електростанцій є складним і дорогим процесом. Тому важливо, щоб реалізація цього проекту була ретельно спланована та безпечна.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp