6°

ID-картку та закордонний паспорт можна буде виготовити одночасно

Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою запровадив експериментальний проєкт щодо одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Планується, що експеримент триватиме протягом двох років. Відтак, особа, яка досягла 14-річного віку, одночасно із оформленням ID-картки матиме право подати заяву для виготовлення закордонного паспорта. Заява для оформлення закордонного паспорта подається особою з 14 років особисто, без присутності законного представника. При втраті документів або необхідності їх обміну у зв’язку зі зміною персональних даних також можна звернутися за одночасним оформленням ID-картки та закордонного паспорта.

Наразі діє алгоритм, за яким спочатку потрібно оформити ID-картку, а тільки після її отримання можна звертатися за виготовленням паспорта для виїзду за кордон.

Послугу надаватимуть у територіальних органах ДМС, центрах надання адміністративних послуг або відокремлених підрозділах державного підприємства «Документ» (центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс»).