12°

Історичну перлину Рівненщини повернули у власності держави

На Рівненщині відбулася знаменна подія – історична пам’ятка, Білівське давньоруське городище, повернуто у власність держави.

Білівське городище – це не просто мальовниче місце. Це пам’ятка археології національного значення, яка перебуває під особливою охороною держави. Землі під Городищем не підлягають передачі з державної до комунальної або іншої форми власності.

Однак, як з’ясувала прокуратура, попри цю заборону, 1,8 га землі в межах охоронної зони пам’ятки були незаконно передані з державної у комунальну власність громади. Це могло призвести до знищення городища через обробіток землі.

Водночас, прокуратурою встановлено, що попри законодавчу заборону, на підставі матеріалів інвентаризації, земельну ділянку площею 1,8 га, яка знаходиться в межах охоронної зони пам’ятки, віднесено до земель сільськогосподарського призначення та безпідставно передано із державної у комунальну власність громади.

Аби не допустити знищення пам’ятки археології обробітком земельної ділянки, Рівненська окружна прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом. Суд підтримав позицію прокуратури.

На виконання рішення господарського суду Рівненської області Зорянська сільська рада повернула державі земельну ділянку історико-культурного призначення вартістю майже 40 млн грн.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp