22°

Кількість втрат України у війні сягає тисяч

Щодня на Донбасі на сході України гине або отримує поранення до 1000 українських солдатів, повідомив голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді та керівник делегації України на мирних переговорах Давид Арахамія.

За його словами, у середньому щодня гине від 200 до 500 військових, а набагато більше отримують поранення. Це найбільші цифри, які були оприлюднені за час війни.

1 червня президент Володимир Зеленський сказав, що на полі бою щодня гинуть 60-100 українських військових, а 500 отримують поранення. Згодом радник керівника ОП Михайло Подоляк заявив, що втрати українських військових зараз – від 100 до 200 людей щодня.

Політики вказують, що зараз через важкі бої на Донбасі кількість втрат зросла. Загальної цифри втрат ніхто з посадовців не називав, проте радник голови офісу президента Олексій Арестович припустив цифру у десять тисяч загиблих.

У коментарі виданню Axios Давид Арахамія, який перебуває з візитом у США, уточнив, що кількість втрат значно виросла за останні два тижні. За його словами, Україна мобілізувала мільйон людей і може мобілізувати ще два мільйони.

“У нас є люди, навчені атакувати та відбивати напади, але для цього потрібна зброя”, – цитує Арахамію видання.