21°

Коли наступатиме білорусь – прогноз експерта

Ракети з боку білорусі летять на територію України від початку повномасштабного вторгнення союзників лукашенка – росіян. Однак зараз усе частіше на найвищому рівні обговорюють наземне вторгнення збройних сил білорусі на територію України.

Так, президент України Володимир Зеленський збирав засідання ставки Головнокомандувача спеціально, щоб обговорити можливі загрози нового вторгнення з боку білорусі. На ньому доручив провести перевірку готовності у чотирьох областях (з білоруссю межують 5 областей України: Чернігівська, Київська, Житомирська, Рівненська та Волинська). І хоча в Головному управлінні розвідки переконують, що загрози з боку білорусі наразі немає, заяви лукашенка про єдину з росією армію і постійне продовження термінів військових навчань біля кордону з Україною насторожують.

Військовий експерт, історик Михайло Жирохов упевнений, що рішення про вторгнення в Україну вже ухвалене.

“Усе вже вирішено, тому зараз ми бачимо, що на території білорусі розгортається ударне угруповання. Наразі воно не є достатньо сильним для того, щоб наступати. Але, як вважають деякі аналітики, рішення вже прийняте і десь на середину серпня буде скоординований удар з боку білорусі та російської федерації.

Скоріш за все, це буде Чернігівщина і Полісся. Тому що для росіян це критично важливо зараз. Після того, як вони фактично взяли Луганську область, потім підуть у Донецьку область і їм потрібно буде відволікти частину українських сил на інші напрямки. Тому, швидше за все, ми побачимо вторгнення білорусі”, – каже Жирохов.

Завдання взяти Київ чи якісь інші міста навряд чи стоятиме, вважає експерт. Основною метою буде розпорошення сил України.