25°

Кислиця розповів чому росію не виключають із ООН

Єдина причина, через яку росію не виключають зі складу Раді безпеки ООН, це наявність у неї ядерної зброї. Таку думку в інтерв’ю «Українській правді» висловив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

«На сьогоднішній день єдина причина, на моє переконання, чому не зробили те саме в ООН, що зробили з Радянським Союзом в Лізі націй, тому що російська федерація має ядерну зброю. Перспектива застосування ядерної зброї – армагедон. Це не означає, що я вірю в те, що путін застосує ядерну зброю. Але це не означає, що було б відповідальним, зокрема й з нашого боку, списати цей чинник з переліку факторів, які ми маємо враховувати й аналізувати.

Якби російська федерація не мала ядерної зброї, вона би ніколи не отримала місце Радянського у Союзу в Раді безпеки у той спосіб, яким вона захопила це місце», – вважає Кислиця.

Він також каже, що в найближчі 10-15 років не слід чекати на корінну реформу Ради безпеки ООН.

«Докорінна реформа Ради безпеки передбачає модифікацію обсягу прав, зокрема права вето нинішніх постійних членів Ради безпеки та країни, яка вважає себе постійним членом Ради безпеки – росії», – зазначив він.

За словами Кислиці, право вето саме по собі не є «злом», на відміну від зловживання ним. Він додав, що навіть Китай не дозволяє такої кількості зловживань правом вето, як Радянський Союз та росія.