6°

Легкоатлетка Тимановська вилетіла з Японії – але не до Польщі

У середу вранці з Токіо до Відня вилетіла білоруська спортсменка Христина Тимановська. Раніше білоруські чиновники спробували насильно вивезти її з Олімпійських ігор – після того, як вона обурилася тим, що її хотіли використати для участі в забігу на дистанції, до якої вона не готувалася.

Тимановська заявила, що вважає повернення до Білорусі небезпечним і отримала гуманітарну візу від Польщі.

Передбачалося, що вона сяде на літак, що вилітає до Варшави. Однак в останній момент спортсменка змінила плани і вирушила до Австрії.

Агентство Reuters пише з посиланням на дипломатичні джерела, що це пов’язано з міркуваннями безпеки.

В інтерв’ю ВВС Тимановська пояснила своє рішення не повертатися до Білорусі і сказала, що зрадницею себе не вважає.

Тим часом у вівторок стало відомо, що на батьківщину з-за кордону вирішила не повертатися ще одна білоруська спортсменка – легкоатлетка Яна Максимова, яка зараз у Німеччині.

Максимова не змогла кваліфікуватися для участі в цьогорічних Олімпійських іграх, проте влітку виграла кубок Білорусі з багатоборства.

У своєму Інстаграмі Максимова написала, що разом з чоловіком – відомим легкоатлетом Андрієм Кравченком – до Білорусі поки що не повернеться.

“На превеликий жаль, зараз там можна втратити не тільки свободу, а й життя, – пише Максимова. – Тут є можливість дихати на повні груди і бути одним із тих, хто бореться за свободу своїх людей, друзів, рідних і близьких. Ми обов’язково переможемо”.

У липні в Інстаграмі Максимової з’явилося її фото з біло-червоно-білим прапором, який був символом протесту проти президента Олександра Лукашенка під час масових виступів влітку і восени минулого року.

Чоловік Максимової в 2008 році став срібним призером Олімпійських ігор в Пекіні.