6°

Литовський Сейм одноголосно визнав росію державою-терористом

Сейм Литви одноголосно визнав Росію терористичною державою.

“Кремлівський режим прагне знищити українську націю, тому такі дії повинні бути визнані геноцидом, а Росія є державою, що підтримує та здійснює тероризм”, — йдеться в ухваленій 10 травня заяві парламенту Литви.

“Сейм Литви визнає повномасштабну збройну агресію проти України з боку збройних сил Російської Федерації та її політичного та військового керівництва, що розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу”, — йдеться у резолюції.

Сейм одноголосно проголосував за резолюцію, віддавши 128 голосів парламентаріїв. Депутати наголошують, що російські збройні сили та найманці скоїли масові воєнні злочини на території України, особливо у містах Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та Гостомель.

Йдеться про повне чи часткове знищення української нації та її духу шляхом вбивства цілих сімей, у тому числі дітей. А також їхнього викрадення, тортур, згвалтувань, у тому числі й неповнолітніх, знущань над тілами вбитих та закатованих.

Російська Федерація, збройні сили якої свідомо та систематично обирають цивільні об’єкти для бомбардувань, є державою, яка підтримує та здійснює тероризм, наголосили у Сеймі Литви.