13°

МАГАТЕ проведе перевірку двох ядерних об’єкти в Україні: можливий візит до Рівненської АЕС

Інспектори Міжнародного агенства з атомної енергії (МАГАТЕ) цього тижня прибудуть для перевірки на двох ядерних об’єктів на території України. Про це повідомляється на офіційному сайті МАГАТЕ.

Зазначається, що місія прибуде у відповідь на запит українського уряду, який було подано після того, як країна-агресор зробила фейкові заяви про розробки Києвом «брудної бомби».

«Метою візитів із забезпечення гарантій цього тижня є виявлення будь-якої можливої незаявленої ядерної діяльності та матеріалів, пов’язаних із розробкою «брудних бомб», – зазначили в організації.

Гендиректор Міжнародного агенства з атомної енергії Рафаель Гроссі вказав, що інспектори проведуть незалежну перевірку в двох місцях, аби запевнити, що там немає незаявлених ядерних матеріалів і діяльності.

«Як тільки наші перевірки будуть завершені, ми оцінимо результати та поінформуємо про висновки відповідно до стандартної практики гарантій. Однак, знаючи інтерес і терміновість цього питання, МАГАТЕ також надасть висновки Раді керуючих, а одразу після цього – громадськості», – підкреслив посадовець.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp