19°

MasterCard знизила вартість міжбанківських комісій в Україні

Напередодні платіжна система MasterCard повідомила про зниження міжбанківських комісій (інтерчейндж) згідно з рішенням українського антимонопольного регулятора. З оприлюдненого компанією прес-релізу випливає, що нові ставки будуть діяти щодо безготівкових карткових транзакцій, здійснюваних в торгово-сервісних підприємствах. Причому як в офлайн-магазинах, так і в сегменті e-commerce.

У компанії з цього приводу зазначили, що дозвіл на зменшення ставок інтерчейджа було надано АМКУ 11.11.2021. Згідно з рішенням регулятора зменшення ставок до рівня 1,2% може бути здійснено платіжною системою після закінчення двох тижнів після отримання відповідного дозволу.

Подальше зменшення максимальних ставок інтерчейнджу буде здійснено платіжною системою в 2022-2023 рр. Так, з 1 липня наступного року ставки будуть знижені до рівня не більше 1%, а з 01.07.2013 – не більше 0,9%.

У прес-релізі платіжної системи акцентується увага на тому, що важливість застосування ринкового підходу при встановленні величин ставок інтерчейнджу для подальшого розвитку в країні безготівковій економіки переоцінити неможливо.

Зниження міжбанківських комісій передбачено меморандумом, укладеним між Visa, MasterCard і НБУ. Практична реалізація досягнутих регулятором з платіжними системами домовленостей призведе до зниження розміру кешбека.