5°

Мешканка Рівного власноруч витягла з-під шкіри 8-сантиметрового паразита

Мешканка Рівного самостійно витягнула з-під шкіри на нозі 8,5-сантиметрового гельмінта.

Цьогоріч це вже другий випадок підшкірного дирофіляріозу на Рівненщині. Перший фіксували в травні цього року на Сарненщині: тоді хірурги під час операції на апендициті випадково виявили у пацієнтки підшкірного гельмінта.

Як повідомиляє видання ZAXID.NET за словами ентомологині Рівненського центру контролю та профілактики хвороб Руслана Драб, цього разу в пацієнтки не було типових симптомів дирофіляріозу: свербіння, печії та відчуття повзання паразита під шкірою.

У березні жінка помітила на лівій гомілці невелике пухлиноподібне почервоніння та звернулась з цього приводу до лікарів. Однак, через відсутність симптомів у неї не запідозрили дирофіляріоз. Протягом декількох місяців пухлина залишалась на місці. І у вересні цього року, під час приймання ванни, жінка натиснула на пухлинку і витягнула з неї 8,5-сантиметрового підшкірного гельмінта.

Пацієнтка звернулась до лікарів, наразі її стан здоров’я задовільний.

«У кожному подібному випадку проводиться епідрозслідування: спостереження за станом хворої, зокрема, лікарям необхідно допомогти їй врегулювати психологічний стан. Також в кожному середовищі ми відловлюємо комарів і перевіряємо на навність мікрофілярій [личинка паразита]. В цьому випадку мікрофілярій в комарах не знайшли», – зазначила Руслана Драб.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp