25°

Мешканці будинку на Соборній 283 скаржаться на забудовника, який відключив електроенергію (ВІДЕО)

Майже добу без світла  провели мешканці однієї із багатоповерхівок у Рівному. Електроенергію  їм відключив власник підстанції. За словами людей , все через те, що вони  проти будівництва семиповерхівки в дворі їх будинку, а сам забудовник і є власником електропідстанції, до якої  підключений будинок. Деталі у нашому сюжеті.

Жінка показує квартиру і розповідає про незручності

      Залишилася одна кастрюля водички і як сказати, пів літри фактично. Це все що в мене залишилось, у мене маленька дитина, я повинна була її зволожувати хоча б, я вже не говорю за миття

Пані Олена придбала квартиру в цьому будинку у 2018 році. Жінка не знала, що підключення до електроенергії лише тимчасове, так як будинок був не повністю добудований.

В мене ні води, в мене ні світла, в мене нічого немає
Суть в тому, що в мене все на електроенергії, я навіть не можу зварити їсти, як мені дитині приготувати суміш елементарно, як мені дитину цілий день мити, – Олена Савівська мешканка будинку вул. Соборна 283

Мешканці кажуть, вимкнув живлення забудовник, який хоче побудувати в дворі їх будинку іще одну багатоповерхівку. Люди протестували і  звернулися до місцевої влади з проханням вплинути на забудовника. На думку мешканців, саме через таке звернення, їм і відімкнули електроенергію.

    Пан Мороз хоче побудувати у нас на прилеглій території будинок посеред двору, відповідно ми проти цього. Пан Мороз сказав, що якщо ви не дасте нам дозвіл, то він відключить нас від електроенергії. Відповідно, зараз будинок Соборна 283 знеструмлений, – Олександр Іллючок мешканець будинку вул. Соборна 283

Люди розповідають, ситуація з відключеннями розпочалася, коли забудовник вирішив добудувати дві незавершені секції будинку.

    Пан Віталій Мороз, який є забудовником перших двох секцій, звичайно зреагував нелюдським чином, погрожуючи і шантажем, що, якщо ви так, не хочете забирати це звернення, то я відключаю вам світло, і відповідно, десь на третій день приходить повідомлення в групу ОСББ про те, що постачання світла він припинятиме на невизначений термін, – Наталія Аксютова мешканка будинку вул. Соборна 283

Підчас зйомки сюжету, місцеві електрики, якраз підключали до підстанції силовий кабель. Робітники запевняють, що  нікому електроенергію не вимикали, з усіма питаннями радять звернутися до їхнього керівника.

      Чому світло вимикаєте, вмикаєте, з чим це зв’язано? – я не вимикав ніяке світло. А чому зараз світла немає в цьому будинку? – Є Пан Мороз, будь ласка звертайтеся, він вам дасть, я думаю, відповідь

Сам забудовник каже , підстанція, якою він володіє, і від якої заживив дві збудовані секції, навіть не введена в експлуатацію. На це потрібно 14 днів, тому періодично вимикає електроенергію. Всі версії про начебто його  тиск на мешканців відкидає.

  В якої є потужності 415 кіловат, які я купив в Рівнеобленерго, я на даний момент, через місяць здаю в експлуатацію дві секції будинку, першу і другу, і цих кіловатів, мені вистачає абсолютно тільки на це, щоб ввести в експлуатацію свої будівлі, – Віталій Мороз директор ТзОВ “САН-ВЕСТ”

Віталій Мороз стверджує, що дозволив мешканцям багатоповерхівки  на безоплатній основі підключитися до його підстанції, тому тепер  не розуміє обурення людей. Обленерго  теж на боці забудовника, мовляв, про планове відключення для  проведення ремонтних робіт , вони знали. Енергетики не розуміють лише одного, кому сплачує за світло ОСББ цього будинку.

    Звертався до нас для проведення планово-аварійних робіт, які сьогодні о 12 годині, мають бути завершені. Хочу також зауважити, що в Рівнеобленерго немає договірних відносин а ні з ОСББ, а ні з управляючим кооперативом за адресою Соборна 283 , –Алла Ліхачова речниця ПрАТ “Рівнеобленерго”

Поспілкуватися із нами голова ОСББ не захотів, мотивував це не любов»ю до журналістів.

       Дуже не люблю журналістів. Не хочу спілкуватися на цю тему, візьміть коментарі в когось іншого. Пане Олександр, і останнє запитання, а кому ОСББ сплачує за електроенергію? – візьміть коментарі у когось іншого

На ситуацію із незрозумілим  відключенням багатоповерхового будинку аж на добу, вже відреагували в міській владі. Забудовник запевнив, що врахує побажання мешканців – і по обіді ввімкнув підстанцію.

Джерело: ITV