Міська рада Львова готова платити у бюджет Рівненщини чималі кошти за захоронення сміття | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
13-04-2017  12:59
Міська рада Львова готова платити у бюджет Рівненщини чималі кошти за захоронення сміття

Приймати тверді побутові відходи (ТПВ) від Львова фінансово вигідно, принаймні так запевняють у Львівській міські раді.

Журналісти «ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОТІК Рівне» отримали у Львіській міській раді коментар з позицією місцевої влади щодо вивозу сміття на Рівненській полігон та останніми скандалами з стихійними сміттєзвалищами.

Стало відомо, що Львів уклав угоди із перевізниками твердих побутових відходів. Ті, у свою чергу, отримавши кошти, не довозять сміття до потрібних майданчиків, а викидають у не встановлених місцях, що спричиняє обурення місцевих жителів. Так як це другий день поспіль відбулось в Гощанському районі, чим спричинило хвилю громадського занепокоєння.

У Львові запевнили, що місто готове платити кошти за кожну тонну сміття, яку прийме полігон. Водночас, додатково в рамках субвенції бюджетам міст, які зголосились приймати ТПВ, Львів виділяє кошти. Вони можуть бути використані на розвиток доріг, інфраструктури тощо.

 Але сьогодні міста відмовляються від такої можливості і втрачають прямі доходи.

«До прикладу, нещодавно, 6 квітня, сесія Львівської міської ради своїм рішенням передбачила 6,5 мільйона гривень на оплату полігонам Львівської області, які приймають сміття зі Львова. Найбільше коштів від Львівської міської ради отримають Буськ (3,5 млн грн), Миколаїв (1,5 млн грн) та Червоноград (1 млн грн). Окрім них міськрада виділить по 200 тис. грн Мостиськам та Новояворівську, а також 154 тис. грн Бориславу, відповідно кількості «прийнятих» від Львова ТПВ.», – зазначають у Львівській міській раді.

Також, у прес-службі Львівської міської ради зазначили, що у разі досягнення домовленості, Львів готовий у майбутньому співфінансувати рекультивацію Рівненського полігону ТПВ. Або ж субвенційні кошти Рівне зможе використати для початку роботи над новим полігоном ТПВ.

Також, запевнили, що Львів готовий таку ж саму кількість ТПВ прийняти на захоронення після будівництва нового сучасного сміттєпереробного комплексу.

Нагадаємо, нещодавно учасники АТО, поставили ультиматум рівненській владі, аби ті пішли на зустріч Львову і допомогли з сміттям. Люди, які воюють за наш спокій не розуміють цих політичних ігор і бачать корінь проблеми не в політиці.

Тому,  скандали і галас можна було б мирно врегулювати, якби влада Рівного та області виявила таку зацікавленість. І тоді б узбіччя рівненських доріг не були всипані сміттям, які викидає не міська влада Львова, а недобросовісні перевізники, яких важко проконтролювати.

 

Мета:


Читайте також:0C°
7м/с