5°

Мита на імпорт генераторів та ліцензії на пальне: що варто знати рівнянам про це

Верховна Рада України ухвалила закон, що може допомогти українцям у скрутні часи: відтепер мито на імпорт автономних джерел енергії для власних потреб громадян скасоване. Втім, мережею почали ширитись фейки та новини про те, що податок – плаити треба, а разом з тим – власникам альтернативних джерел отримання енергії треба мати спеціальні дозволи чи ліцензії.

Одразу спростовуємо усі ці факти. Ми звернулись за коментарем до нардепа з Рівненщини Олександра Салійчука. Він підвтердив скасування мита та ПДВ врегульоване законом, і наголосив, що рівняни, як і решта українців, можуть закупляти та ввозити товари автономних джерел енергії без додаткових стягнень коштів — незалежно, фізична чи юридична це особа.

Як розповів Олександр Салійчук, Верховна Рада України проголосувала за прийняття законопроектів №8196 та №8197, які запроваджують податкові та митні пільги.

“Законотворчі ініціативи сприятимуть відновленню енергетичної інфраструктури України. Зокрема, вони скасовують ПДВ та мита на імпорт генераторів, Starlink та іншого енергообладнання на період до травня 2023 року. Для усіх – навіть для фізичних осіб. Багато запитань у громадян викликав і процес обслуговування генераторів. Наприклад, для зберігання пального звичайне неприбуткове ОСББ раніше повинно було оформити ліцензію. Нові закони надають можливість зберігати пальне без ліцензії обсягом до 2000 літрів на період дії воєнного стану. Ці закони набувають чинності через три дні після його опублікування”, – роз’яснив нардеп.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp