-1°

Митрополит УПЦ МП, який має російське громадянство, поїхав до окупантів молитися за мобілізацію

Митрополит Роменський і Буринський Іосиф (у миру Масленніков Олексій Олександрович) відвідав росію під час повномасштабної війни в Україні. Відповідні фото з’явилися у соцмережі і спровокували бурхливе обговорення. Як передає «Главком» архієрей поїхав до росії з благословення керуючого справами цієї релігійної організації митрополита Антонія (Паканича). Саме він досі тримає зв’язок із верхівкою РПЦ, а Іосиф є однією з довірених осіб, так званим зв’язковим із патріархом Кирилом.

Особливе обурення користувачів викликало те, що черговий візит митрополита відбувся саме під час початку мобілізації росіян на війну в Україні, а також те, що поїздку архієрей здійснив попри заяви патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) про підтримку вбивств українців російською армією. На оприлюднених фото митрополит з України молиться разом зі служителями РПЦ за швидшу мобілізацію російських солдатів.

В УПЦ МП запевняють, що поїздки Іосифа до росії є досить частими.

Джерела «Главкома» в українських спецслужбах підтверджують регулярні перетини кордону митрополита. Вони також повідомили, що Іосиф в період тимчасової окупації Криму отримав російський паспорт. У відкритих базах даних росії дійсно є інформація, що Масленников Олексій Олександрович подавав заяву на набуття російського громадянства.

24 серпня 2018 року Масленников Олексій Олександрович 03.11.1978 року народження вже як громадянин РФ з паспортом № 3915008213 авіарейсом 554 авіакомпанії «Нордавіа» здійснив переліт з окупованого Сімферополя до аеропорту «Домодєдово».

Також особа Масленников Олексій Олександрович 03.11.1978 року народження зі згаданим номером паспорта рф значиться в російській базі даних «Жители рф (связи) 2…».

Також можна встановити, де роменський архієрей отримав російський паспорт. Перші дві цифри документа означають регіон видачі, дві наступні – орган, який видав. Російські паспорти з серією 3915, за даними місцевих юристів, видавалися у тимчасово окупованому Севастополі.

Підтвердження, що ці коди, закріплені саме за анексованим Кримом, можна знайти і на інших російських ресурсах.

Нагадаємо, що роменська єпархія УПЦ МП на початку весни потрапила в окупацію. Та попри це місцевий архієрей відвідує росію та молиться за вбивць українців.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp