19°

На дитячих майданчиках у Рівному виявили паразитів – яйця токсокар: як вберегтися

У Рівному на дитячих майданчиках у піску виявили збудники паразитарних захворювань. Про це повідомляє Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Фахівцями було проведено дослідження й за результатами у деяких пробах виявлено забруднення піску збудниками паразитарних захворювань – яйцями токсокар.

Токсокароз – паразитарне захворювання, основним джерелом хвороби є хворі собаки (рідше коти), які забруднюють ґрунт на городах і в садках, в зонах відпочинку людей, пісок на дитячих майданчиках яйцями токсокар. Зараження людини відбувається при споживанні овочів, зелені, фруктів забруднених інвазійними яйцями. Діти ж найчастіше наражаються на небезпеку під час ігор в пісочниці або при тісному контакті із хворими на токсокароз тваринами, на шерсті яких можуть бути яйця глистів.

Захворювання зазвичай розвивається раптово і гостро, з’являється температура до 39 °С і вище, шкірні висипання у вигляді кропивниці, вражаються печінка та легені (бронхіальна астма, пневмонія, задишка, ціаноз, виснажливий сухий кашель). У дітей спостерігається нічний кашель, дратівливість, поганий сон. Інколи токсокароз проявляється з ознаками кишкової інфекції – біль в животі, пронос, метеоризм, блювота.

Як же вберегтися від захворювання?

Профілактика токсокарозу полягає у дотримувані звичайних гігієнічних заходів:

  • миття рук перед вживанням їжі та після відвідування туалету, також після контакту з собаками та котами;
  • перед вживанням сирих овочів, фруктів та зелені їх необхідно ретельно мити в проточній воді;
  • боротися зі шкідливою звичкою дітей брати пальці у рот.

Своєчасно обстежуйте своїх улюбленців та при потребі проводити дегельмінтизацію.

Уникайте контакту своїх собак, котів із безпритульними тваринами. Також потрібно захищати дитячі майданчики, пісочниці від відвідувань тваринами. Забезпечувати пісочницям хороше освітлення променями сонця, періодично замінювати пісок.

Бережіть себе та своїх малюків!


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp