17°

На пилорамі що на Рівненщині виявили п`ять нелегальних працівників

Нині в Рівненській області тривають інспекційні перевірки з питань виявлення неоформленої праці. Такі заходи, зокрема, провели на лісопереробних підприємствах Березнівщини. В обласному управлінні Держпраці зазначають, що ця галузь належить до переліку діяльностей з високим ризиком використання незадекларованої праці.

Інспектори виявили п’ятьох неоформлених працівників на двох пилорамах у селищі Соснове. На підприємців склали акти та попередили про обов’язковість оформлення трудових відносин з усіма працівниками.

“Даний факт порушує вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП України та ПКМУ № 413, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”, – повідомляють у Держпраці.

Нагадаємо, що допуск працівника до роботи без належно задекларованих трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавця.

Джерело: Рівне Медіа


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp